Inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Loty z Pyrzowic zostały odwołane

Władimir Putin wydał rozkaz ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę. Pierwsze wybuchy słyszane były 24 lutego 2022 po godzinie 4 polskiego czasu. Ludność cywilna jest ewakuowana. Władze ukraińskie podają, że oprócz ataku militarnego trwa także cyberatak na internetowe strony urzędów i bankowe. W związku ze stanem wojennym wprowadzonym na Ukrainie, loty z Pyrzowic zostały odwołane.

Dzisiaj (24 lutego 2022 r.) o godzinie 4 polskiego czasu armia Władimira Putina zaatakowała teren Ukrainy. Prezydent Rosji w telewizyjnym wystąpieniu ogłosił, że Rosja przeprowadza "specjalną operację wojskową" w Donbasie. W sieci zaczęły pojawiać się filmiki wybuchów z m.in. Charkowa, Kijowa i Odessy.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po inwazji Rosji ogłosił wprowadzenie stanu wojennego. W orędziu tłumaczył, że eksplozje nastąpiły w wielu miastach Ukrainy. Zełeński poprosił obywateli o zachowaniu spokoju i pozostanie w domach.

Są pierwsze ofiary śmiertelne

Jak relacjonują ukraińskie władze, co najmniej osiem osób zginęło, a dziewięć zostało rannych w wyniku wybuchów i strzałów. Mieszkańcy Kijowa i wschodniej części Ukrainy licznie opuszczają swoje miejsca zamieszkania. Na ulicach stolicy w stronę zachodnią tworzą się ogromne korki.

- Od dziś w stolicy nie działają szkoły i przedszkola. Szpitale, przychodnie i cały system opieki zdrowotnej działa w trybie gotowości. Osoby odpowiedzialne zostały zobowiązane do zapewnienia ludności dostępu do schronów - tłumaczy sztab kryzysowy władz Kijowa w czwartkowym oświadczeniu.

Loty z Pyrzowic zostały odwołane

W związku z ogłoszeniem stanu wojennego na Ukrainie wszystkie loty z Pyrzowic na Ukrainę zostały odwołane. Linie lotnicze otrzymały nakaz wstrzymania rejsów do odwołania.

- Tygodniowo w rozkładzie mieliśmy osiem połączeń w ramach trzech kierunków regularnych Kijów (Borispol)-Ryanair, Kijów (Zuliany)-Wizzair, Lwów-Wizzair, Odessa-Ryanair - tłumaczy Jakub Mańka, członek działu PR Katowice Airport.

Mańka dodaje, że w związku z decyzją ataku Putina na Ukrainę do Kijowa, pierwszy lot z Pyrzowic 24 lutego został odwołany o godzinie 6:10. Zastępca rzecznika prasowego dodaje, że Pyrzowice nie realizowały lotów do Rosji.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Centrum kongresowe katowice uchodźcy

Blisko 1000 miejsc przygotowano dla napływających uchodźców

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

WSS nr 3 w Rybniku

Nadzieja dla jednego z najbardziej zadłużonych szpitali

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka