IV Bieg Kolorowej Skarpety w sobotę 12 czerwca w Katowicach. Można się zapisać nawet na miejscu

Już w sobotę 12 czerwca 2021 r. odbędzie się IV Bieg Kolorowej Skarpety. Ideą wydarzenia, organizowanego przez Fundację Arka Noego jest m.in. podniesienie poziomu wiedzy i akceptacji osób z zespołem Downa.

IV Bieg Kolorowej Skarpety organizuje Fundacja Arka Noego, która w Katowicach prowadzi Niepubliczną Specjalną Szkołę Podstawową. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa. Trwają zapisy.

Trasa biegu będzie przebiegać leśnymi ścieżkami katowickich Panewnik i Ligoty. Pierwotnie miał odbyć się w marcu i być formą świętowania Światowego Dnia Zespołu Downa, który przypada na 21 marca.

- Niestety sytuacja epidemiologiczna zmusiła nas do odwołania wydarzenia. Mamy ogromną nadzieję, że tym razem już nic nie stanie na przeszkodzie, aby bieg zorganizować. Zapraszamy, bo to świetna okazja, aby w rodzinnej i przyjaznej atmosferze aktywnie spędzić czas, a jednocześnie wesprzeć naszych podopiecznych - mówi Magdalena Skorupa-Grajner, prezes Fundacji Arka Noego.

Dystans biegu, czyli 3,21 km, nie jest przypadkowy. Zespół Downa to inaczej trisomia 21 pary chromosomów. Chorzy w swoim kodzie genetycznym posiadają dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze.

Bieg w sobotę 12 czerwca w Katowicach

– Ten dodatkowy chromosom jest nazywany chromosomem miłości, ponieważ osoby nim obdarzone podchodzą do wszystkich z ogromnym zaufaniem, oddaniem i radością – zauważa prezes Fundacji Arka Noego.

Bieg rozpocznie się w sobotę, 12 czerwca, o godz. 10.30. Wcześniej zaplanowano konkursy i rozgrzewkę. Uczestnicy ruszą sprzed NSSP Arka Noego i leśnymi ścieżkami pobiegną do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Start i meta zlokalizowane będą przy NSSP Arka Noego. Wydarzenie przeznaczone jest dla osób dorosłych (za bezpieczeństwo dzieci w czasie biegu odpowiadają opiekunowie).

Trasę można pokonać biegiem, marszem lub spacerem. Całe przedsięwzięcie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa.

Jak się zapisać na IV Bieg Kolorowej Skarpety

Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie, poprzez wysłanie maila na adres: promocja@fundacjaarkanoego.pl. W tytule maila należy wpisać „Bieg Kolorowej Skarpety”, a w treści: imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy uczestnika (w przypadku braku otrzymania zwrotnego maila z potwierdzeniem rejestracji organizatorzy poproszą o ponowne wysłanie maila zgłoszeniowego). Pakiety startowe w cenie 50 zł będą wydawane w dniu biegu po okazaniu dowodu wpłaty darowizny na konto. Jeden pakiet przewidziany jest dla jednego biegacza. Konto, na które należy kierować opłatę za udział w biegu, to ING Bank Śląski: 59 1050 1243 1000 0090 3022 4373.

Istnieje możliwości kupno pakietu w dniu startu w biurze zawodów, które będzie działać od godz. 9.00.

- Ideą Biegu Kolorowej Skarpety jest m.in. podniesienie poziomu wiedzy i akceptacji osób z zespołem Downa, zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej tej wady genetycznej, propagowanie praw i dobra ludzi z Zespołem Downa oraz integracja z nimi, a co za tym idzie zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych intelektualnie - podkreśla Magdalena Skorupa-Grajner.

Więcej informacji na stronie fundacjaarkanoego.plSubskrybuj 24kato.pl

google news icon