IV Bieg Kolorowej Skarpety w sobotę 12 czerwca w Katowicach. Można się zapisać nawet na miejscu

Już w sobotę 12 czerwca 2021 r. odbędzie się IV Bieg Kolorowej Skarpety. Ideą wydarzenia, organizowanego przez Fundację Arka Noego jest m.in. podniesienie poziomu wiedzy i akceptacji osób z zespołem Downa.

IV Bieg Kolorowej Skarpety organizuje Fundacja Arka Noego, która w Katowicach prowadzi Niepubliczną Specjalną Szkołę Podstawową. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa. Trwają zapisy.

Trasa biegu będzie przebiegać leśnymi ścieżkami katowickich Panewnik i Ligoty. Pierwotnie miał odbyć się w marcu i być formą świętowania Światowego Dnia Zespołu Downa, który przypada na 21 marca.

- Niestety sytuacja epidemiologiczna zmusiła nas do odwołania wydarzenia. Mamy ogromną nadzieję, że tym razem już nic nie stanie na przeszkodzie, aby bieg zorganizować. Zapraszamy, bo to świetna okazja, aby w rodzinnej i przyjaznej atmosferze aktywnie spędzić czas, a jednocześnie wesprzeć naszych podopiecznych - mówi Magdalena Skorupa-Grajner, prezes Fundacji Arka Noego.

Dystans biegu, czyli 3,21 km, nie jest przypadkowy. Zespół Downa to inaczej trisomia 21 pary chromosomów. Chorzy w swoim kodzie genetycznym posiadają dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze.

Bieg w sobotę 12 czerwca w Katowicach

– Ten dodatkowy chromosom jest nazywany chromosomem miłości, ponieważ osoby nim obdarzone podchodzą do wszystkich z ogromnym zaufaniem, oddaniem i radością – zauważa prezes Fundacji Arka Noego.

Bieg rozpocznie się w sobotę, 12 czerwca, o godz. 10.30. Wcześniej zaplanowano konkursy i rozgrzewkę. Uczestnicy ruszą sprzed NSSP Arka Noego i leśnymi ścieżkami pobiegną do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Start i meta zlokalizowane będą przy NSSP Arka Noego. Wydarzenie przeznaczone jest dla osób dorosłych (za bezpieczeństwo dzieci w czasie biegu odpowiadają opiekunowie).

Trasę można pokonać biegiem, marszem lub spacerem. Całe przedsięwzięcie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa.

Jak się zapisać na IV Bieg Kolorowej Skarpety

Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie, poprzez wysłanie maila na adres: promocja@fundacjaarkanoego.pl. W tytule maila należy wpisać „Bieg Kolorowej Skarpety”, a w treści: imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy uczestnika (w przypadku braku otrzymania zwrotnego maila z potwierdzeniem rejestracji organizatorzy poproszą o ponowne wysłanie maila zgłoszeniowego). Pakiety startowe w cenie 50 zł będą wydawane w dniu biegu po okazaniu dowodu wpłaty darowizny na konto. Jeden pakiet przewidziany jest dla jednego biegacza. Konto, na które należy kierować opłatę za udział w biegu, to ING Bank Śląski: 59 1050 1243 1000 0090 3022 4373.

Istnieje możliwości kupno pakietu w dniu startu w biurze zawodów, które będzie działać od godz. 9.00.

- Ideą Biegu Kolorowej Skarpety jest m.in. podniesienie poziomu wiedzy i akceptacji osób z zespołem Downa, zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej tej wady genetycznej, propagowanie praw i dobra ludzi z Zespołem Downa oraz integracja z nimi, a co za tym idzie zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych intelektualnie - podkreśla Magdalena Skorupa-Grajner.

Więcej informacji na stronie fundacjaarkanoego.plSubskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zabawa (zdjęcie ilustracyjne)

Biegnij dla Aniołów 5 czerwca w Parku Kościuszki

Bieg Kolorowej Skarpety

Bieg Kolorowej Skarpety ścieżkami przez katowickie lasy

Bieg Kolorowej Skarpety fot ARC Fundacja Arka Noego

IV Bieg Kolorowej Skarpety na rzecz dzieci z...

Rowery miejskie, Katowice

Katowiczanie pokochali rowery miejskie

Silesia Marathon

Silesia Marathon w niedzielę 2 października. Utrudnienia

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021

Otwarcie Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce