Jak dzieci reagowały na "fałszywego pedofila"? "Naucz mnie kiedy mówić NIE" VIDEO

Katowiccy policjanci zrobili eksperyment i nagrali, za zgodą rodziców autentyczne zapisy reakcji dzieci, gdy „fałszywy pedofil” próbował je wyprowadzić z placu zabaw. Dają do myślenia…

Naucz mnie mowic nie

Film został wykorzystany w kampanii edukacyjnej "Naucz mnie kiedy mówić NIE".

Katowiccy Policjanci po uzyskaniu zgody rodziców przekonywali dzieci w wieku 8-9 lat by poszły z nimi posterować dronem.

Wiele dzieci bez wahania oddaliło się z obcym mężczyzną (ubranym po cywilnemu policjantem) nie informując o tym rodzica siedzącego na pobliskiej ławce przy placu zabaw. Po odejściu ok 150 m od rodzica, policjant prowadzący dziecko przerwał akcję, tłumacząc mu, że dron się zepsuł i trzeba wracać.

Rodzice zostali uprzednio przygotowani przez policyjnego psychologa jak rozmawiać ze swoim dzieckiem w przypadku, gdy dziecko oddaliło się z obcym bez ich zgody, a także jak porozmawiać z dzieckiem, którego zachowanie było poprawne tj. takim dzieckiem, które dało wyraźny komunikat, że nie rozmawia z obcymi lub pobiegło do rodzica zapytać o zgodę.

Podczas rozmowy każdy rodzic deklarował, że niejednokrotnie rozmawiał ze swoim dzieckiem o ty by nie ufało osobom obcym i by nie oddalało się bez zgody.

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Katowicach, w filmie wykorzystane są autentyczne nagrania. Reakcje dzieci nie były reżyserowane.

"Naucz mnie kiedy mówić NIE". VIDEO:

fot. Komenda Miejska Policji w Katowicach/PrtSc youtube.com/ Naucz mnie kiedy mówić "Nie"

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon