Jak wybrać kredyt mieszkaniowy na korzystnych warunkach?

Hasło kredyt mieszkaniowy może przyspieszyć bicie serca. Umowy kredytu są wielostronicowe, napisane trudnym językiem niezrozumiałym dla przeciętego człowieka. Sam kredyt hipoteczny stawia jednak przed konsumentami wiele możliwości. Trzeba wszystko przeanalizować i dostosować do swoich potrzeb. Proces zawarcia umowy kredytu należy przeprowadzić na spokojnie i z głową. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się czym jest hipoteka, rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu hipotecznego oraz całkowity koszt kredytu.

20210713104045 gce04b0adce2093ee111de04c484364704f8a3127c6852d9f367112c41d20086f06bc8a5b4b1f7f7c8140ab34a9a2eb6a778bc93bbb1648b1c002884e81f798b6 1280 jpg

Czym się kierować przy zaciąganiu kredytów hipotecznych?

Zaciągając kredyt hipoteczny mamy do wyboru dwa rodzaje oprocentowania. W ten sposób możemy zaciągnąć kredyt mieszkaniowy na korzystnych warunkach. Do wyboru mamy kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym lub zmiennym. Przeważająca część ofert dostępnych na rynku opiera się na ruchomym oprocentowaniu związanym ze wskaźnikiem WIBOR(R). Przy zaciąganiu takiego kredytu hipotecznego trzeba liczyć się z dość wysokim poziomem ryzyka.

Udzielenie kredytu, w oparciu o oprocentowanie zmienne, nie będzie gwarantem stabilności. Jeśli stopy procentowe wzrosną, podobnie zachowają się miesięczne raty kredytu. Przed taką sytuacją uchronić może nas oprocentowanie stałe.

Roczna stopa oprocentowania RRSO - wskaźnik, na który warto zwrócić uwagę

Przy zaciąganiu kredytu hipotecznego warto przeanalizować nie tylko oprocentowanie kredytu. Roczna stopa oprocentowania RRSO jest równie ważna. Informuje o pozostałych, ale tak samo ważnych kosztach. Jest to całkowita kwota kredytu w ujęciu roku. Standardowa miara, która pozwoli nam ocenić realne wydatki powiązane z zaciągnięciem pożyczki hipotecznej.

Symulacja kredytu hipotecznego? Warto z niej skorzystać, aby zaciągnąć kredyt mieszkaniowy na korzystnych warunkach!

Symulacja kredytu hipotecznego pozwala szybko i bardzo łatwo sprawdzić, co się wydarzy przy zawieraniu pożyczki hipotecznej. Dowiesz się, jakie miesięczne obciążenie, będzie się wiązało z zaciągnięciem pożyczki na danych warunkach.

Sprawdzisz również na jaki kredyt hipoteczny w ogóle możesz sobie pozwolić. Obliczysz i przeanalizujesz, jak przykładowa rata, wpłynie na twoją płynność finansową. Jak to działa? Wprowadzasz kwotę kredytu, okres spłaty oraz wysokość oprocentowania. Wynik obliczeń przygotuje symulację zgodnie z podanymi parametrami kredytu. Wskazane zostaną rekomendowane oferty kredytów.

Rosnący wkład własny

Tuż obok, problemów związanych z posiadaniem zdolności kredytowej, na podium trudności plasuje się wysokość wkładu własnego. Jeśli więc chcesz otrzymać kredyt hipoteczny musisz się z tym liczyć. Na chwilę obecną kredyty hipoteczne, bez wkładu własnego, są nierealne. Jest to swego rodzaju zabezpieczenie spłaty kredytu. Co więcej, rosną również wymogi, jeśli chodzi o wysokość wkładu własnego. Z roku na rok twoje oszczędności muszą być większe, banki wprowadzają nowe regulacje i obostrzenia. Wybierając kredyt hipoteczny sprawdź, ile wynosi wykład własny, porównaj pod tym względem oferty różnych banków. Może to być kluczowy czynnik przy podejmowaniu decyzji.

Hipoteka - twój przyjaciel czy wróg?

Niemal każdy, kto rozważa zakup domu lub mieszkania, zastanawia się nad zaciągnięciem kredytu. Często jest to jedyny sposób, aby uzyskać tak wysoką kwotę na planowaną inwestycję. Krążąc wokół tematyki kredytów hipotecznych poznajemy sporo nowego słownictwa. Wcześniej czy później zetkniemy się z pojęciem hipoteki. Czym ona zatem jest i w jaki sposób działa? Hipoteka to ograniczone prawo rzeczowe. Dzięki niej wierzyciel otrzymuje zabezpieczenie na nieruchomość. Może z niego skorzystać, jeśli kredytobiorca nie wywiąże się ze zobowiązań i przestanie spłacać zaciągnięty kredyt.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon