Jak wygląda nauka w liceum dla dorosłych? Czy warto „wracać” do szkoły?

Na edukację i rozwój osobisty nigdy nie jest za późno. Jeśli tylko jesteś głodny wiedzy oraz czujesz potrzebę poszerzania swoich horyzontów, warto dać sobie szansę! Szczególnie że często wiąże się to ze zwiększeniem kompetencji zawodowych. Lepsze wykształcenie czy dodatkowe kursy ułatwiają zdobycie pracy w wymarzonej branży bądź awansowanie na wyższe stanowisko. A jak wygląda sytuacja z liceum dla dorosłych? Czy warto nadrabiać zaległości ze szkoły średniej po kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu latach od jej „pierwszego terminu”? Sprawdzamy!

ŻAK liceum ogólnokształcące dla dorosłych

Liceum dla dorosłych – co daje?

Liceum dla dorosłych pod względem organizacyjnym znacząco różni się od klasycznego ogólniaka. Nie wymaga pojawiania się w szkole każdego dnia. Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym, czyli w weekendy i to zwykle tylko 2 razy w miesiącu. Tak zwane „zjazdy” nie kolidują zatem z życiem zawodowym i obowiązkami rodzinnymi. Ogół kształcenia trwa 3 lub 4 lata, zależnie od wyboru zainteresowanego. Ale czy podczas lekcji odbywających się tak rzadko można się rzeczywiście czegoś nauczyć? Zdecydowanie tak!

Liceum dla dorosłych jest w stanie przygotować słuchaczy do matury – i to również z językiem obcym uczonym od podstaw. Podejście do tego egzaminu nie jest jednak obowiązkowe; by posiadać wykształcenie średnie, wystarczy ukończenie samej szkoły. Oczywiście uczestnicy zajęć muszą mieć na uwadze konieczność intensywniejszej samodzielnej nauki niż w przypadku tradycyjnej szkoły, właśnie ze względu na mniejszą częstotliwość zajęć.

Liceum zaoczne dla dorosłych Żak – szkoła średnia dla każdego

Zastanawiając się, jak wiele może dać Ci liceum zaoczne dla dorosłych, warto przyjrzeć się ofercie Centrum Nauki i Biznesu „Żak”. Słuchacze zostają wprowadzeni w świat edukacji przez zaangażowaną, profesjonalną kadrę nauczycielską. W trakcie 3 lub 4 lat udziału w zajęciach zdobywają wiedzę z takich przedmiotów, jak matematyka, język polski, historia i społeczeństwo, fizyka, chemia, WOS, geografia, biologia, informatyka, podstawy przedsiębiorczości oraz język obcy.

Po zakończeniu nauki słuchacze mają możliwość przystąpienia do matury. Gdy zostanie zdana, otrzymują świadectwo maturalne – poza samym świadectwem potwierdzającym ukończenie szkoły średniej.

Ogromną zaletą liceum zaocznego dla dorosłych Żak jest wysoka elastyczność organizacyjna. Jeżeli słuchacz z jakiegoś powodu nie może brać udziału w zajęciach, podczas których odbywa się ważny egzamin, nauczyciele umożliwiają jego napisanie w innym terminie. Co więcej, Żak oferuje od razu świeżo upieczonym absolwentom zapisanie się na jeden z ponad 30 kierunków szkoły policealnej.

Czy warto zapisać się do liceum dla dorosłych?

Liceum zaoczne dla dorosłych to nie tylko papierek oraz świadomość zdobycia wykształcenia średniego. To również otwarta furtka do studiów bądź zawodowych szkół policealnych, które są najszybszym sposobem na przebranżowienie się. Zwiększenie swojej wiedzy może też znacznie ułatwić staranie się o otrzymanie awansu czy podwyżki w związku ze zwiększeniem kompetencji (np. o prowadzenie rozwój z klientami w języku obcym). Warto wiedzieć, że aby zapisać się do liceum dla dorosłych, nie trzeba podchodzić do żadnych egzaminów wstępnych lub być świeżo po innej szkole.

Nie ma znaczenia, ile lat temu opuściłeś gmach podstawówki, szkoły zawodowej lub gimnazjum – wystarczy, że masz więcej niż 18 lat, by taka szkoła średnia była dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Daj sobie szansę na jeszcze lepszą przyszłość!

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon