Jak zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu w Katowicach?

Rekordowo wysokie stopy procentowe i zaostrzone kryteria udzielania kredytów oraz pożyczek sprawiają, że mieszkańcy Katowic i innych miejscowości oraz regionów w Polsce mają znacząco ograniczone możliwości pozyskania finansowania. One wciąż jednak istnieją, a przy zastosowaniu pewnych sprawdzonych sposobów można zwiększyć szansę na otrzymanie środków.

Jak zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu w Katowicach?

Spłacenie dotychczasowych zobowiązań

Analizując zdolność i wiarygodność finansową potencjalnego klienta, instytucje finansowe dokładnie przyglądają się zarówno jego aktualnym, jak i przeszłym zobowiązaniom. Sprawdzają, jakie zadłużenie obecnie widnieje na koncie wnioskodawcy, a każdy kredyt czy pożyczka, np. znaleziona w serwisie sowafinansowa.pl, obniża zdolność kredytową. Dotyczy to nawet produktów zakupionych na raty (de facto to również są kredyty), debetów w koncie osobistym czy kart kredytowych. Aby poprawić zdolność kredytową, w miarę możliwości warto zatem pozbyć się tych zobowiązań, które da się spłacić szybko i bez większych wyrzeczeń.

Dodanie kolejnej osoby do kredytu

Co dwie głowy to nie jedna – to powiedzenie sprawdza się również w przypadku kredytów. Ale tylko pod warunkiem, że druga osoba uzyskuje dochody i nie ma na koncie dużego zadłużenia. Przykładowo, małżeństwo, w którym mąż i żona zarabiają każde po 4000 zł, otrzyma większy kredyt niż singiel z wynagrodzeniem 5000 zł.

Ustanowienie zabezpieczeń

Analiza zdolności i wiarygodności finansowej klienta ma na celu określenie ryzyka związanego z finansowaniem. Im niższy jego poziom, tym lepsze warunki można uzyskać i dotyczy to również zdolności kredytowej. Ryzyko można zmniejszyć poprzez ustanowienie zabezpieczeń, z których bank czy katowicka firma udzielająca finansowania w razie konieczności będzie mogła szybko i łatwo ściągnąć swoje wierzytelności. Jeżeli więc jesteś właścicielem mieszkania, domu lub innej nieruchomości, drogiego pojazdu albo innego wartościowego mienia, wniesienie go jako zabezpieczenia zobowiązania podwyższy Twoją zdolność kredytową.

Skorzystanie z dodatkowych produktów banku

Aby jak najbardziej przywiązać do siebie klientów, banki starają się nakłaniać ich do skorzystania z jak największej liczby oferowanych przez nie produktów i usług. Zachęcają do nich m.in. poprzez udzielanie preferencyjnych warunków finansowania. Upraszczając, chodzi o to, że w zamian za otwarcie konta, korzystanie z karty kredytowej czy założenie lokaty dany bank w Katowicach proponuje Ci np. wyższą zdolność kredytową. Zanim jednak zdecydujesz się na taką ofertę obejmującą dodatkowe produkty i usługi, upewnij się, że ich warunki są przynajmniej akceptowalne, a najlepiej, jakby były maksymalnie konkurencyjne.

Zmniejszenie wysokości rat i wydłużenie czasu spłaty

Zdolność kredytowa zależy m.in. od tego, w jakim stopniu pojedyncza rata obciąża Twój budżet. Łatwo więc wyciągnąć wniosek, że wraz ze zmniejszeniem jej wartości podwyższa się kwota, jaką możesz pożyczyć z banku czy od wybranej firmy pożyczkowej w Katowicach. Uzyskanie pożądanego efektu wymaga jednak przedłużenia terminu spłaty zobowiązania, co z kolei podwyższa koszty kredytu albo pożyczki.

Zaciągnięcie zobowiązania w ratach równych

Jeżeli rozważasz tzw. pozabankowe pożyczki bez odmowy, schemat ich spłaty jest z góry określony, jednak w przypadku niektórych kredytów bankowych możesz wybrać pomiędzy ratami równymi i malejącymi. Malejące są co prawda atrakcyjniejsze finansowo, ale ich zastosowanie obniża zdolność kredytową, która jest wyższa przy ratach równych.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon