Janusz Korwin-Mikke pisze sprostowanie ws. ataku Rosji. "Wyjście wojsk poza teren republik było przekroczeniem granic"

Janusz Korwin-Mikke po czwartkowym oświadczeniu, w którym porównał separatystów do Powstańców Śląskich opublikował sprostowanie. Ogłosił, że poczynania Putina łamią zasady i nie mają uzasadnienia. Zdaniem prezesa partii prezydent Rosji zrujnował swój dotąd wzorowy wizerunek.

fot. Creative Commons Google
Korwin Mikke Janusz sprostowanie o ataku Rosji

Po oświadczeniu, które zostało wydane 24 lutego Korwin-Mikke śledząc konflikt zbrojny na Ukrainie postanowił ustosunkować się do swoich nieaktualnych już słów.

- Dwa dni temu oświadczyłem, że wyjście wojsk Federacji poza teren Donieckiej i Ługańskiej RL byłoby przekroczeniem granic wyznaczonych przez prawo wojenne i zasady logiki politycznej. Jednak Prezydent FR poszedł, niestety, znacznie dalej - tłumaczy.

Jego zdaniem powody Putina by wkroczyć w głąb kraju są niewystarczające. Te polityczne - słuszne w mniemaniu Korwina - są niedostateczne, by uzasadnić użycie tak ogromnej siły. Bez usprawiedliwienia pozostają także groźby i szkody, które wyrządził.

- Pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce wróci Mu rozsądek – i choć w części naprawi szkody, jakie wyrządził na Ukrainie – oraz w porządku międzynarodowym - dodaje.

Separatyści porównani do Powstańców Śląskich

Przypomnijmy, że w czwartkowym wpisie na Facebooku. który został usunięty, prezes partii tłumaczył, że Polska ze względu na pamięć o powstańcach śląskich powinna uznać niepodległość republik Donieckiej i Ługańskiej.

- W roku 2014 wybiły się na niepodległość dwie republiki: Doniecka i Ługańska. Rzeczpospolita Polska powinna była wtedy, przez pamięć bohaterskich powstańców śląskich, wielkopolskich i innych, uznać ich istnienie; nie uczyniła tego, ponieważ nie uczynił tego prawie nikt, nawet FR - wyjaśniał.

W oświadczeniu zaznaczył, że ma głęboką nadzieją, że nie dojdzie do napaści wojsk rosyjskich na pozostałe części Ukrainy. Jednak, jak dowodzą aktualne wydarzenia Ukraińcy odpierają potężny atak Rosjan w stolicy kraju.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Konferencja Niedzielskiego pomoc dla ukrainy

Adam Niedzielski o zaangażowaniu kraju w pomoc Ukrainie

Dariusz wójtowicz o uchodźcach

Jak miasta mogą pomóc Ukraińcom? "Czekamy na decyzje"

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Źle parkujący kierowcy to plaga w Katowicach

Akcja „Wyzwanie: parkowanie!”. Statystyki zwalają z nóg!

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Tramwaj w Katowicach

Znowu będzie można kupić bilet w autobusie?