Janusz Korwin-Mikke pisze sprostowanie ws. ataku Rosji. "Wyjście wojsk poza teren republik było przekroczeniem granic"

Janusz Korwin-Mikke po czwartkowym oświadczeniu, w którym porównał separatystów do Powstańców Śląskich opublikował sprostowanie. Ogłosił, że poczynania Putina łamią zasady i nie mają uzasadnienia. Zdaniem prezesa partii prezydent Rosji zrujnował swój dotąd wzorowy wizerunek.

fot. Creative Commons Google
Korwin Mikke Janusz sprostowanie o ataku Rosji

Po oświadczeniu, które zostało wydane 24 lutego Korwin-Mikke śledząc konflikt zbrojny na Ukrainie postanowił ustosunkować się do swoich nieaktualnych już słów.

- Dwa dni temu oświadczyłem, że wyjście wojsk Federacji poza teren Donieckiej i Ługańskiej RL byłoby przekroczeniem granic wyznaczonych przez prawo wojenne i zasady logiki politycznej. Jednak Prezydent FR poszedł, niestety, znacznie dalej - tłumaczy.

Jego zdaniem powody Putina by wkroczyć w głąb kraju są niewystarczające. Te polityczne - słuszne w mniemaniu Korwina - są niedostateczne, by uzasadnić użycie tak ogromnej siły. Bez usprawiedliwienia pozostają także groźby i szkody, które wyrządził.

- Pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce wróci Mu rozsądek – i choć w części naprawi szkody, jakie wyrządził na Ukrainie – oraz w porządku międzynarodowym - dodaje.

Separatyści porównani do Powstańców Śląskich

Przypomnijmy, że w czwartkowym wpisie na Facebooku. który został usunięty, prezes partii tłumaczył, że Polska ze względu na pamięć o powstańcach śląskich powinna uznać niepodległość republik Donieckiej i Ługańskiej.

- W roku 2014 wybiły się na niepodległość dwie republiki: Doniecka i Ługańska. Rzeczpospolita Polska powinna była wtedy, przez pamięć bohaterskich powstańców śląskich, wielkopolskich i innych, uznać ich istnienie; nie uczyniła tego, ponieważ nie uczynił tego prawie nikt, nawet FR - wyjaśniał.

W oświadczeniu zaznaczył, że ma głęboką nadzieją, że nie dojdzie do napaści wojsk rosyjskich na pozostałe części Ukrainy. Jednak, jak dowodzą aktualne wydarzenia Ukraińcy odpierają potężny atak Rosjan w stolicy kraju.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Centrum kongresowe katowice uchodźcy

Blisko 1000 miejsc przygotowano dla napływających uchodźców

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

WSS nr 3 w Rybniku

Nadzieja dla jednego z najbardziej zadłużonych szpitali

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka