Jarmark na Nikiszu 2021 już od 3 do 5 grudnia. Sprawdź program i atrakcje

Po roku przerwy, od 3 do 5 grudnia 2021 r., odbędzie się Jarmark na Nikiszu. Choć będzie skromniejszy niż kiedyś, to zaplanowano różne atrakcje i występy. Sprawdź program Jarmarku.

Fb Jarmark na Nikiszu
Jarmark na Nikiszu 2019

Jarmark na Nikiszu to jedna z najbardziej malowniczych imprez w Katowicach. W sercu robotniczego osiedla rozkładają się stragany z rękodziełem, stoiska gastronomiczne. Jest piękne oświetlenie, są występy zespołów i solistów.

Jarmark na Nikiszu 2021

W 2021 roku Jarmark na Nikiszu odbędzie się, ale będzie skromniejszy niż w latach przed pandemią. Jest to spowodowane względami bezpieczeństwa, wszak jesteśmy w szczycie 4. fali pandemii.

Organizatorzy Jarmarku - Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw oraz Miasta Katowice spośród 300 chętnych wystawców wybrali niewiele ponad połowę - aby zapewnić odpowiednio dużo przestrzeni i dystans społeczny.

170 wystawców na Jarmarku

W tym roku na JNN weźmie udział170 wystawców, z czego aż 30 to punkty gastronomiczne. Swoją specjalną ofertę na Jarmark przygotowują także lokalne gastronomie.

Na świątecznym Jarmarku znajdziemy bogatą ofertę bożonarodzeniowych przysmaków - ciast, pierników, pierogów, miodów, przypraw, bakalii no i... grzanego wina. A obok nich kupić będzie można także produkty spożywcze z innych części Polski - wędzone mazurskie ryby czy wędliny z Podlasia. Organizatorzy przewidzieli też specjalną strefę gastro.

Czas spędzony na Jarmarku urozmaicą artyści. I chociaż w tym roku - także ze względów pandemicznych - zrezygnowano z tradycyjnej sceny, to nie zabraknie muzyki, także na żywo, a nawet zupełnie "bez prądu".

Program Jarmarku na Nikiszu 2021

Piątek, 3 XII
19.00: koncert kolektywu pn. Katovoda - biały śpiew

Sobota, 4 XII

14.00: Chór "Jubilate Deo"

15.30: Chór Mieszany "Ogniwo"

17.00: Barbórkowy koncert Orkiestry "Wieczorek" w kościele św. Anny

19.00: Rudnik Vinyl Set

Niedziela, 5 XII

14.00: Teatr "Gry i Ludzie" - spektakl dla dzieci pt. "Opowieści Wagantów"

15.30: Kapela Fedaków

17.45: Marek McCarron Motyka

19.00: Rudnik Vinyl Set

Polecamy do przeczytania także:

20 zł za bilet na diabelski młyn na Rynku w Katowicach to dużo? Inne takie karuzele są droższe

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 w Katowicach. Co i za ile można tu zjeść i czego się napić

Katowice z diabelskiego młyna. Zobaczcie, co widać z nowej atrakcji na Rynku. Zdjęcia i wideo

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon