Jeśli wakacje w tym roku, to tylko w górach w Krynicy-Zdroju

Jak najkrócej określić wyższość odpoczynku w Hotelu Czarny Potok w Krynicy-Zdroju nad innymi pomysłami na letnie wakacje? All inclusive…

Odpoczynek w Hotelu Czarny Potok Resort SPA & Conference w Krynicy-Zdroju oznacza nie tylko kontakt z naturą, ciszę, spokój, zapach lasu, krystaliczne powietrze, górskie krajobrazy, beskidzkie szczyty na wyciągnięcie ręki, szlaki piesze i rowerowe. To beztroskie wakacje, podczas których, wyżywienie i wiele atrakcji dla całej rodziny jest w cenie. Ale zacznijmy od początku…

Co dobrego nas tam spotka?

W komfortowo urządzonym, klimatyzowanym pokoju z dostępem do Wi-Fi, czeka na ciebie zestaw do parzenia kawy i herbaty, i minibar z bezpłatnym zestawem napojów na powitanie. Do śniadania kelner zaserwuje prosecco z delikatnych owoców skąpanych w weneckim słońcu. Podczas gdy ty będziesz odpoczywać na baldachimie, hamaku lub leżaku w strefach relaksu nad potokiem, i łapać górskie promienie słoneczne racząc się od czasu do czasu napojami z plażowego baru, twoje dziecko pobawi się w całodziennym Kids Clubie, pod opieką profesjonalnych animatorek. Po takiej zabawie apetyt dopisuje, dlatego po południu obsługa poda dzieciom ugotowaną specjalnie dla nich zdrową zupkę. Starsze dziecko znajdzie bezpłatną rozrywkę na kręgielni, w gaming roomie lub zagra w minigolfa z 36 dołkami i 5 poziomami figur, bilard czy pong-ponga, podczas gdy ty zregenerujesz się w bezpłatnej strefie aqua i fitness z basenem z kaskadami, biczami wodnymi, gejzerami, jacuzzi, wanną solankową lub w Łaźniach Zdrojowych: suchej i parowej aromatycznej.

SPA Krynica Zdrój Czarny Potok

Głodny nie jesteś sobą...

Gdy głód przypomni ci o obiadokolacji, wyśmienite dania w Restauracji Chopin nie pozwolą ci szybko wstać od stołu, zwłaszcza, że kelner zaserwuje do nich gratis wino białe lub czerwone oraz piwo lane. Przy kameralnej muzyce na żywo w hotelowym Lobby Barze zastanowisz się, jak spędzić następny dzień. Pomoże ci w tym niezawodna concierge posiadająca złote klucze i odznakę członkowską Les Clefs d’Or. Plan wycieczki po okolicy, kalendarz wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych, z których słynie Krynica-Zdrój, wystarczy, że powiesz co lubisz i z pewnością nie będziesz się nudzić.

Krynica Zdrój

A po posiłku...

W Krynicy-Zdroju czeka na ciebie przede wszystkim piękny deptak, kolej gondolowa na Jaworzynę, nowy Ogród Żywiołów i nareszcie otwarta Góra Parkowa – kolej linowo-terenowa, która zabierze cię w podróż w czasie do lat 30. Przez okno mulitmedialnej poczekalni zobaczysz Krynicę i turystów zmierzających do kolejki 85 lat temu, a cofający zegar przeniesie cię do dnia uroczystego otwarcia kolei w 1937 roku. Odrestaurowane wagony zawiozą cię do Parkowej Restauracji w stylu art deco, gdzie spróbujesz dań przyrządzanych na wzór tych z lat 30.

W międzywojniu Krynica uznawana była za najmodniejszy kurort. Wypadało tu być, więc przybywała do krynickich wód elita artystyczna. I ty możesz się poczuć jak przedwojenny VIP, bo deptak w Krynicy-Zdroju odsłania najsłynniejsze krynickie obiekty: Stary Dom Zdrojowy, Stare Łazienki Mineralne, Stare Łazienki Borowinowe i stare wille. Najstarsze z nich mają ponad 150 lat. Zachwycają bogato rzeźbionymi fasadami, frontowymi gankami i obszernymi balkonami. W jednej z takich willi, o nazwie Romanówka, znajdującej się przy Bulwarach Dietla, otwarto muzeum, w którym poznasz dzieje i twórczość Nikifora Krynickiego, jednego z najbarwniejszych mieszkańców miasta. Drugi to Jan Kiepura. Latem w Krynicy, tradycyjnie już, odbywa się festiwal jego imienia. Słynny tenor, najpopularniejszy gwiazdor scen operowych i operetkowych dwudziestolecia międzywojennego, uwielbiał Krynicę, Kryniczanie zaś z dumą nazywają artystę „Drugim Caruso”.

Czarny Potok

Warto spróbować w Krynicy wód mineralnych i unikatowych wód leczniczych

Wody, które od 200 lat są bogactwem pobliskich miejscowości uzdrowiskowych i odwiedzić muzeum zabawek, w którym nie nudzą się dzieci, a i tobie przypomną się lata dzieciństwa. Znajduje się ono w piwnicach Nowych Łazienek Mineralnych. Można w nim zobaczyć wyjątkową kolekcję ponad 3 tysięcy zabawek pochodzących nawet ze starożytności.

Jeśli starczy ci sił, zdobądź najwyższy szczyt w Paśmie Jaworzyny

Wznosi się on na wysokości 1114 m n.p.m. Miłośnicy górskich wędrówek chętnie zdobywają go właśnie latem, bo wspinając się można podziwiać piękno tamtejszej przyrody.

Czarny Potok Krynica Zdrój

Gdy wieczorem wrócisz do hotelowego pokoju, nastawisz wodę na herbatę, założysz szlafrok, kapcie i zrelaksujesz się słuchając szumu potoku lub odszukasz swój ulubiony serial albo premierę filmową prosto z kina na HBO i Canal+, pomyślisz: takie wakacje to tylko w Hotelu Czarny Potok Resort SPA & Conference w Krynicy Zdroju.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon