Joanna Jóźwik półfinalistką w biegu na 800 metrów

Reprezentantka klubu AZS AWF Katowice, Joanna Jóźwik dziejszy (30 lipca 2021 roku) bieg na 800m zakończyła na trzecim miejscu dając sobie możliwość rywalizacji w półfinale.

Joanna jozwik olimpiada

Polkę z czasem 2:01.87 przegoniły jedynie Amerykanka - Athing Mu 2:01.10, oraz Etiopka Habitam Alemu 2:01.20. Za Polką na metę przybiegły kolejno reprezentantki Kanady (M. Bishop 2:02.11), Niemiec (C.Hering 2:02:23), Węgier (B. Bartha-Keri 2:02.82) i Irlandii (L. Shanahan 2:03.57). Niestety do półfinału nie udało się dostać Annie Wielgusz ( z czasem 2:03.20) oraz Angelice Sarnie ( z czasem 2:02.18)

Osiągnięcia Joanny Jóźwik

Na Mistrzostwach Europy w szwajcarskim Zurychu Joanna Jóźwik zdobyła brązowy medal z czasem 1:59.63. W następnym roku w czeskiej stolicy naszych południowych sąsiadów na halowych Mistrzostwach Europy również zdobyła brąz z czasem 2:02.45, a w marcu tego roku w Toruniu na zawodach tej samej rangi, także na hali okazała się gorsza tylko od jednej rywalki i stanęła na drugim stopniu podium dobiegając na linię mety w czasie 2:04.00. Z początkiem maja tego roku Chorzów był organizatorem zawodów sztafetowych gdzie Joanna Jóźwik zdobyła złoty medal w sztafecie 2 × 2 × 400 metrów.

O której i z kim na starcie zobaczymy jutro lekkoatletkę z Katowic?

W dniu jutrzejszym (31 lipca) zawodniczka AZS AWF-u Katowice stanie na linii startu o godzinie 13.50 czasu polskiego. Obok niej znajdą się reprezentantki Włoch - Elena Bello, Wielkiej Brytani - Jemma Reekie, Stanów Zjednoczonych - Ajee Wilson, Jamajki - Natoya Goule, Ugandy - Halimah Naakayi, Norwegi - Hedda Hynne oraz Kenii - Mory Moraa. Jutro, także mamy okazje obejrzeć zmagania mężczyzn biegnących na dystansie 800m , Patryka Dobka (o godzinie 3.22 czasu polskiego) i Mateusza Borkowskiego (o godzinie 3.30 czasu polskiego).

Mamy finał w sztafecie mieszanej

Polskim lekkoatletom dzisiaj (30 lipca) udało się dostać do finału Igrzysk Olimpijskich w sztafecie mieszanej. Ponadto Polacy pobili rekord Europy zwyciężając z czasem 3:10.44. Finał rozpocznie się jutro o godzinie 14.35 czasu polskiego.