JSW przekazała paczki najmłodszym pacjentom z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach

Jastrzębska Spółka Węglowa przekazała mikołajkowe prezenty najmłodszym pacjentom trzech śląskich szpitali. Jest to element realizowanego od wielu lat programu "JSW Dzieciom".

IMG 8941

Jastrzębska Spółka Węglowa w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu od lat konsekwentnie wspiera potrzebujące dzieci i młodzież z Górnego Śląska. W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych, górnicza spółka z Jastrzębia-Zdroju przygotowała mikołajkową akcję dla chorujących dzieci.

– W takich chwilach rodzice naszych najmniejszych pacjentów dostrzegają, że nie są sami w cierpieniu, jakie zawsze towarzyszy ciężkiej chorobie dziecka. To wsparcie o dużym znaczeniu emocjonalnym, za które jesteśmy bardzo wdzięczni – powiedział Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Mikołajkowe paczki trafiły do najmłodszych pacjentów przebywających w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu oraz Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu–Zdroju.

Myślę, że to są te chwile, które mój syn zapamięta do końca życia. Dla niego ważne jest, że ktoś przyszedł i o nich pamiętałpodkreśliła Monika Szymczyk, mama 12-letniego Szymona, pacjenta Oddziału Hematologii i Onkologii zabrzańskiej kliniki.

Program JSW Dzieciom realizowany jest przez zespół CSR kierowany przez Agnieszkę Barzycką.

Źródło: JSW

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon