Juromania 2021 oficjalnie otwarta. Zobacz czy jesteś na zdjęciach!

Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej oficjalne rozpoczęte. Pierwszy dzień za nami. Zobacz jak było na otwarciu Juromanii!

W tym roku oficjalne piątkowe otwarcie jurajskiego festiwalu odbyło się w Siewierzu. Na zamku i na błoniach w tym roku była moc atrakcji: nocne zwiedzanie zamku, zlot browarów rzemieślniczych, pokazy tańców, pokazy flagowe, pokazy sokolnicze, pokazy militarne, pokazy kuglarskie i musztra halabardników. Nie zabrakło także gier i zabaw dla najmłodszych.

Jura jest przepiękna, uważam, że jest to jedna z najpiękniejszych krain w Polsce. Jest jeszcze nie do końca odkryta, więc zapraszamy na Jurę. Ta czwarta Juromania ma na celu pokazanie tego piękna Jury i tych wszystkich atrakcji, które Jura oferuje – mówiła zaraz przed otwarciem wydarzenia Jadwiga Wiśniewska, poseł do Parlamentu Europejskiego.

OTWARCIE JUROMANII. TRANSMISJA NA ŻYWO:

JUROMANIA 2021. PROGRAM:

Juromania w klasztorze na Jasnej Górze: 18.09.2021

  • 10:00 - 16:00

Historia ukryta w klasztornych zakamarkach.

Alternatywne trasy zwiedzania paulińskich klasztorów na Jurze, prezentacja skarbów kultury nieeksponowanych w muzeach, najnowsze odkrycia archeologów i konserwatorów zabytków, Białe Kruki ukryte w paulińskich bibliotekach i archiwach.

Juromania w Klasztorze św. Barbary w Częstochowie: 19.09.2021

  • 12:00 - 16:00

W zdrowym ciele, zdrowy duch – cykl imprez sportowo-edukacyjnych w klasztornych obiektach na Szlaku Paulińskim dla Rodzin

Aktywnie u zakonników – elektryczne pojazdy: testy, prezentacje, pokazy sprawnościowe i przejażdżki na elektrycznych rowerach i hulajnogach.

- Samarytanin na Szlaku – praktyczna nauka pierwszej pomocy medycznej i pokazy grup ratowniczych

- Anielska cierpliwość i niebiańska precyzja – dlaczego możesz zabłądzić na szlaku? - plenerowe zajęcia edukacyjne z badania czasu reakcji i kondycji zmysłów.

- Licencja św. Krzysztofa - bądź zawsze bezpieczny na szlaku (rodzinne gry i ćwiczenia terenowe z doskonalenia techniki jazdy na jednośladach, zajęcia na symulatorach jazdy)

- Rowerowy tor przeszkód dla najmłodszych – naucz się zdobywać jurajskie szczyty na rowerowych rumakach (cykl zajęć dla najmłodszych rowerzystów połączony z konkursami)

  • 12:00 - 16:00

Paulińskie źródła – cud natury z jurajskich głębin

Cykl imprez edukacyjno-przyrodniczych dotyczących źródeł bijących przy paulińskich klasztorach na Jurze, (zwiedzanie, degustacja, legendy o źródłach – konkursy rodzinne, laboratorium pod chmurką „okraszone” paulińskim śpiewem chorałowym.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon