Już wkrótce otwarcie placu wodnego na Osiedlu Tysiąclecia!

Budowa wodnego placu zabaw na Osiedlu Tysiąclecia dobiega już końca! Obiekt ma zostać otwarty jeszcze w te wakacje.

Katowice. Plac wodny na Osiedlu Tysiąclecia. Kiedy otwarcie?

Na tą inwestycję mieszkańcy osiedla Tysiąclecia w Katowicach czekają z upragnieniem, szczególnie, że teraz, w czasie upałów. Prezydent Marcin Krupa poinformował, że budowa wodnego placu zabaw dobiega już końca. Przypomnijmy, że inwestycja jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Będzie to już czwarta tego typu atrakcja w naszym mieście. Pierwszy obiekt powstał w Dolinie Trzech Stawów i także był pomysłem zgłoszonym w ramach a, dwa kolejne powstały w Piotrowicach i na Załężu.

– Wodny plac zabaw to przestrzeń umożliwiająca wspólne, rodzinne spędzanie czasu. Najnowszy powstaje w rejonie ul. Ułańskiej i al. Księżnej Jadwigi Śląskiej. Będzie podzielony na strefy dla młodszych i starszych dzieci. Obiekt będzie ogrodzony, otoczony murkiem z siedziskami i wyposażony w zaplecze sanitarne, oraz ławki i stojaki dla rowerów – czytamy na profilu Marcina Krupy, prezydenta Katowic.

Rozrywkę zapewnią urządzenia wodne z dyszami i tryskaczami i fontannami, m.in.: armatka wodna, kwiatki nabierające wodę i gejzer ziemny. Plac zostanie objęty monitoringiem.

Katowice. Plac wodny na Osiedlu Tysiąclecia. Kiedy otwarcie?

Plac zabaw będzie bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych. Miasto zapowiada, że będzie gotowy do użytku już pod koniec lipca lub na początku sierpnia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon