Kajakarka z Katowic, Justyna Iskrzycka, zdominowała Puchar Polski w Kajakarstwie Klasycznym. Sprinterka AZS AWF Katowice wygrała wyścig na 1000 m

Świetnie spisała się w Pucharze Polski w Kajakarstwie Klasycznym w Wałczu zawodniczka AZS AWF Katowice Justyna Iskrzycka. Czy pojedzie na igrzyska olimpijskie w Paryżu?

Ostatni weekend kwietnia 2024 r. obfitował w emocje na torze regatowym w Wałczu, gdzie odbył się pierwszy w tym sezonie Puchar Polski w Kajakarstwie Klasycznym. Ogólnopolskie Wiosenne Regaty Konsultacyjne Seniorów i Juniorów przyciągnęły elitarne grono kajakarzy z całej Polski. Na uwagę zasługuje w szczególności występ reprezentantki Kaman Sport Group Justyny Iskrzyckiej z Katowic.

Organizowane przez Polski Związek Kajakowy zawody miały miejsce w terminie 26-28 kwietnia 2024 r. na torze regatowym Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. To właśnie tutaj przez trzy dni zawodnicy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i przygotowanie do sezonu startowego 2024.

Wśród kilkuset zawodników zgłoszonych z 58 klubów walka była bardzo zacięta. Rywalizacja toczyła się nie tylko o prestiżowe trofea, ale także o miejsca, które mogą otworzyć drogę do reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej, w tym podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw Europy.

Podczas zawodów świetnie spisała się Justyna Iskrzycka. Sprinterka AZS AWF Katowice zdecydowanie zdominowała sobotnią rywalizację. Wygrała poranne próby czasowe kolejno na 2000 (8:55.50) i 1000 metrów (4:07.06). W finałowej rywalizacji na krótszym z dystansów ponownie wygrała (4:03.49).

Na zakończenie Pucharu Polski Iskrzycka stanęła w nietypowej dla konsultacji konkurencji, czyli K2 500 metrów. Podopieczna KSG “Olympic Dreams” uplasowała się na trzecim miejscu z wynikiem 1:47.18 w duecie z Katarzyną Kołodziejczyk (Zawisza).

- Występ na wiosennych konsultacjach jak najbardziej mogę uznać za udany. Potwierdził on dobre przygotowanie do nadchodzącego sezonu, ale też pokazał nad czym jeszcze trzeba popracować. Pozostaje kontynuować treningi i szykować się do nadchodzących startów na arenie międzynarodowej - skomentowała Justyna Iskrzycka.

Chociaż zawody już się zakończyły, emocje nadal są żywe, a wyniki można prześledzić na stronie: https://pzkaj.domtel-sport.pl/live/. Tymczasem najlepsi polscy kajakarze przygotowują się do pierwszych Pucharów Świata w Szeged (10-12 maja) i Poznaniu (24-26 maja). To one rozstrzygną, kto ma największe szanse na zdobycie przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Park malownik wantuly katowice 28

Może Cię zainteresować:

Nowy park Malownik w Katowicach powstał na bagnach. Park przy Wantuły ma kilka ciekawych rozwiązań. Zobaczcie foto i wideo

Autor: Katarzyna Pachelska

28/04/2024

Stadion katowice

Może Cię zainteresować:

Metropolia GZM daje 39 mln zł na budowę stadionu GKS Katowice. Czy takie powinny być priorytety Metropolii? - pyta Czytelnik Ślązaga

Autor: Franciszek Krawczyk

24/03/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon