„Kamyczki” opanowują Katowice. Nowa zabawa coraz popularniejsza

Na terenie Katowic coraz częściej w różnych miejscach można spotkać pomalowane kamienie. Trafiają na Śląsk z całej Polski i odwrotnie – „kamyczki” z katowickim kodem pocztowym można znaleźć w dowolnym miejscu na świecie.

Małe, duże, z sentencją, z wizerunkiem bohatera kreskówki, ze zwierzątkiem, z pejzażem, z życzeniem miłego dnia, kolorowe, czarno-białe – „kamyczki” widać wszędzie. W Katowicach znaleziono je już m. in. w parku Zadole, parku Kościuszki, Dolinie Trzech Stawów, na terenie katowickiej papugarni czy na rynku. Zabawa w „kamyczki” zbiera coraz większą liczbę entuzjastów.

Na czym to polega?

Zasady są proste. Znalazłeś pomalowany „kamyczek”? Zrób zdjęcie i umieść je na grupie facebookowej „#kamyczki” wpisując również w treści posta kod pocztowy i lokalizację, gdzie został znaleziony. Następnie weź kamień ze sobą i przenieś w inne miejsce, albo pozostaw go tam gdzie był.

Jeśli chcesz wypuścić swój własny okaz to pomaluj „kamyczek” wedle własnego uznania (może być farbą akrylową, która chroni przed deszczem), koniecznie oznacz go hasztagiem "kamyczki" i opisz kodem pocztowym miejscowości, z której wyrusza. „Kamyczek” powędruje dalej.

Posty ze znaleziskami

Znalezione dzisiaj w Parku Zadole Katowice 39-200, 40-645, 41-106, 44-200, 44-240, 44-251 Peble dream bez kodu Jutro wędrują do Parku Śląskiego (Chorzów) może i do zoo #kamyczki
Kamyczki ze zdjęcia, wszystkie odnalezione w Katowicach przewedrowaly na Podhale #40-741 #40-698 #40-289 #15-181 #katowice #podhale
#znalezione #Katowice #Zawodzie Moja dzielnica rozkręca się Te dwa stworki z kodem 40-231 znalazłam w okolicach ulicy Marcinkowskiego. Chyba wiem czyje są Działamy dalej - piszą internauci

Bawią się już tysiące osób

Zabawa powstała w Czechach, jednak swoim zasięgiem obejmuje tak naprawdę cały świat. Urlopowicze zabierają znaleziska ze sobą i przenoszą w zakamarki wszystkich regionów. Oficjalna grupa na facebooku „#Kamyczki” ma już ponad 45 tysięcy członków W przestrzeni portalu funkcjonuje jednak wiele mniejszych grup, lokalnych „kamyczkowych pododdziałów”, więc liczba osób biorących udział w zabawie jest z pewnością większa.

Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyba zaprasza

Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyba, która angażuje się w rozpowszechnienie "kamyczkowej" zabawy oraz działa w przeróżnych lokalnych inicjatywach, zaprasza na wspólne malowanie kamieni. Akcja wstępnie zaplanowana jest na 18 września i odbędzie się na terenie osiedla Kokociniec.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Sylwester z Polsatem, Stadion Śląski

Sylwester z Polsatem 2021 tylko dla zaszczepionych?

Jarmark Bożonarodzeniowy w 2019 w Katowicach

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach zacznie się 19.11

Bieszczadzka Stodoła Zdjęcie Główne

Poznaj całoroczne apartamenty w samym sercu Bieszczad

Zdjęcie Główne

Jura Krakowsko-Częstochowska - atrakcje dla każdego

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Strefa Carnall, Zabrze

Nowa atrakcja turystyczna na Śląsku - Strefa Carnall

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować