Katowice będą gościć mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn. Impreza odbędzie się w 2023 r.

M Malina/materiały prasowe
Logo Katowice Miasto Gospodarz

Katowice będą Miastem Gospodarzem mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn, które odbędą się w 2023 roku w Polsce oraz Szwecji.

Polska będzie gospodarzem 61 ze 112 spotkań mistrzostw świata. Ceremonia i mecz otwarcia oraz wszystkie występy Polaków w rundzie wstępnej zobaczymy w Katowicach. Właśnie tu 2 lipca odbędzie się też losowanie turnieju finałowego. Hala widowisko-sportowa Spodek ugości aż 21 meczów turnieju.

Katowice współgospodarzem turnieju

13 grudnia 2021 r. Katowice oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce podpisały umowę, na mocy której Katowice stały się jednym ze współgospodarzy turnieju.

Katowice jako współgospodarz imprezy gwarantują najwyższy światowy poziom organizacyjny. Dlatego nie dziwi, że piłka ręczna w najlepszym możliwym wydaniu ponownie pojawi się w naszym mieście. Bardzo cieszymy się, że będziemy mogli gościć topowych zawodników i fanów „szczypiorniaka” w sercu województwa śląskiego, a szczególnie dumni jesteśmy, że swój udział w turnieju, właśnie w Katowicach rozpocznie Reprezentacja Polski. Podobnie jak przy innych tego typu wydarzeniach, sportowe emocje czekają na nas oczywiście w Spodku, ale chcemy także pokazać piłkę ręczną naszym mieszkańcom, szczególnie uczniom naszych szkół w ramach akcji towarzyszących – mówi Bogumił Sobula, pierwszy wiceprezydent miasta Katowice. 

Dodaje, że promocja przez sport to istotny element strategii miasta, które również inwestuje w infrastrukturę sportową. W ostatnich latach Katowice ukończyły budowę nowych hal sportowych, a obecnie prace ruszyły nad budową dwóch kompleksów przy ul. Asnyka oraz Stadionu Miejskiego z halą sportową.

Mecze jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem

Przygotowaniem do mistrzostw świata będą dwa wydarzenia testowe. Reprezentacja Polski w połowie października 2022 r. zagra w Katowicach mecz eliminacji EHF Euro 2024. Spodek na początku stycznia 2023 roku będzie ponadto gospodarzem turnieju testowego z udziałem trzech silnych rywali: Rosji, Hiszpanii i Argentyny.

– Piłka ręczna zawsze była w Katowicach i na Śląsku mile widzianym gościem. Teraz miasto zostanie sercem naszego turnieju. Celem każdej wielkiej imprezy jest sportowy oraz organizacyjny sukces. Chcielibyśmy też jednak wykorzystać ją do promocji sportu wśród dzieci i młodzieży. Ta myśl będzie nas prowadziła w drodze do mistrzostw świata – podkreśla prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Henryk Szczepański.

Sprzedaż biletów zacznie się w marcu 2022 r.

Mistrzostwa świata potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Sprzedaż biletów na mecze rozgrywane w naszym kraju rozpocznie się w połowie marca 2022. Polacy rywalizację rozpoczną od rundy wstępnej w Katowicach. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, rundę główną rozegra w Krakowie. Gospodarzem turnieju o Puchar Prezydenta zostanie Płock. Gdańsk ugości dwa ćwierćfinały oraz półfinał.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Płock, Kraków, Gdańsk, Małopolska i Śląsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Narodowymi Dostawcami w naszym kraju są Eventim oraz Polska Organizacja Turystyczna. Kolejnych partnerów mistrzostw świata poznamy niebawem.

Logo Katowice Miasto Gospodarz

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

271845231 4698591446853425 8294528297625812339 n

Udane zakończenie krótkiego obozu. GKS lepszy od bielszczan

271714361 2136768993161352 4769296925867779293 n

Hitowy transfer Sparty Katowice! Nawałka powołał go do kadry

Just GYM Bytom 18 male

Czy Katowice potrzebują kolejnego klubu fitness i siłowni?

Tour de Pologne w Katowicach

Tour de Pologne 2022 bez Katowic. Skąd ta decyzja Lang Team?

Swiety Justyna Stadion Slaski 010

Najwięcej medalistów olimpijskich trenuje w AWF Katowice

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Wizz Air Katowice Half Marathon

Wizz Air Half Marathon w sobotę 19 czerwca