Katowice: 3 ciekawe miejsca, które warto zwiedzić

Katowice ciekawe miejsca

Ostatni czas nas nie rozpieszcza. Przez pandemię koronawirusa mamy ograniczone możliwości spędzania wolnego czasu. Katowice jednak mają sporo ciekawych miejsc, które można odwiedzić, szczególnie w okresie zimowym. Przedstawiamy top 3 lokalizacji, które dostarczą nam sporo atrakcji.

1) Dolina Trzech Stawów

Dolina Trzech Stawów jest bardzo urokliwym miejscem na terenie naszego miasta. Znajduje się w Katowickim Parku Leśnym. Zajmuje obszar około 65 ha terenów leśnych. Dolinę Trzech Stawów polecamy tym, którzy lubią obcować z przyrodą. Oprócz długich spacerów można tu również bezpłatnie zabrać karmę z kaczkomatu. Należy pamiętać, że ptaki potrzebują odpowiedniego pokarmu a karmienie ich chlebem jest szkodliwe, bo może prowadzić do chorób układu pokarmowego.

2) Park Kościuszki – tor saneczkowy

Przy drewnianym kościele św. Michała Archanioła w Parku Kościuszki działa tor saneczkowy, z którego bardzo chętnie korzystają dzieciaki w okresie zimowym. Co ważne, można cieszyć się jazdą na sankach, nawet gdy nie ma śniegu. Obiekt jest oświetlony, na start prowadzą schody z poręczami. Rynna toru na odcinku 186 metrów jest wyłożona igielitem, co pozwala z niego korzystać przez cały rok, wszystkie zakręty są odpowiednio wyprofilowane. Całkowita długość to ponad 350 metrów, co przy zimowym, sztucznym naśnieżaniu spowoduje, że zjazdy mogą być imponujące, a przy tym bezpieczne.

fot. katowice.eu

3) Kalwaria Panewnicka

Nieoczywiste miejsce na klimatyczny spacer? Bazylika w Panewnikach jest idealna! Nie każdy wie, że otacza ją niezwykły, rozległy zielony teren tzw. Kalwarii Panewnickiej. Teren rozciąga się na 8 ha, należy do franciszkanów z Prowincji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zakonu Braci Mniejszych w Katowicach. Ogradza go mur z cegły. Oprócz stacji Drogi Krzyżowej, znajdziemy tu kaplice różańcowe oraz najstarsze miejsce kultu na terenie sanktuarium – kopię Groty z Lourdes z 1095 roku. Warto ją zobaczyć! Ponadto przez Kalwarię Panewnicką przepływa rzeka Kłodnica, nad którą wybudowano cztery mostki. Sprawia, że okolica jest jeszcze bardziej urokliwa

fot. Katowice - oficjalny profil miasta/fb

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: