Tymoteusz Staniek
Global Office Park w Katowicach

Katowice. Global Office Park powstaje w błyskawicznym tempie. Biura i mieszkania na wynajem

Global Office Park, czyli kompleks biurowo-mieszkaniowy o wysokości ponad 20 pięter, powstaje w centrum Katowic, w kwartale ulic Dąbrówki, Mickiewicza, Zabrskiej i Sobieskiego. Budowa idzie błyskawicznie. Widać ją już z wielu zakątków Katowic. W dwóch wieżach będą biura, w trzeciej - mieszkania na wynajem.

W bezpośrednim sąsiedztwie innego giganta - wież Stalexportu - powstają w sumie trzy wysokie budynki. To Global Office Park, inwestycja polskiej firmy Cavatina, z siedzibami w Krakowie i Bielsku-Białej.

Budowa Global Office Park w Katowicach idzie błyskawicznie

W pierwszych dwóch wieżach - A1 i A2, usytuowanych na rogu ul. Dąbrówki i Mickiewicza, będą biura, a na dole wieży A1, dostępna dla wszystkich przestrzeń wspólna. Już wiadomo, że większość wieży A1 zajmie firma ING Tech, czyli technologiczny odłam ING. W drugiej wieży duże biuro będzie mieć firma AT&T.

ING wynajęło wieżę Global Office Park w Katowicach

W trzecim budynku, B, różniącym się od biurowców wyglądem, będą się znajdować głównie mieszkania na wynajem, w sumie aż 760 lokali o zróżnicowanym metrażu, w tym, w najwyższej części, dwupoziomowe apartamenty. Będzie to najem instytucjonalny, mieszkaniami będzie zarządzać firma Resi Capital.

Wszystkie budynki Global Office Park są osadzone na wspólnym 5-kondygnacyjnym podium, w którym znajdą się liczne lokale gastronomiczne, handlowe i usługowe.

Naprzeciwko wielofunkcyjnego kompleksu stanął również klasyczny w formie, 6-kondygnacyjny budynek biurowy liczący ponad 4 tys. mkw. wysokiej klasy powierzchni do pracy.

Szklana elewacja biurowców jest już montowana

Inwestor chwali się, że strefy zieleni i relaksu w Global Office Park zajmą aż 2,3 tys. mkw. powierzchni kompleksu.

- Obecnie ekipa budowlana jest między 20 a 21 piętrem. Zostały nam w sumie trzy piętra do dokończenia. Ozdobny stelaż będzie wieńczył wieże biurowe. Obecnie montujemy też szklaną elewację biurowców, tu jesteśmy na wysokości około 9. piętra - wyjaśnia Magdalena Pietranik, leasing manager Global Office Park.

O ile budowa konstrukcji wież biurowych już jest na finiszu, to budowa wieży mieszkaniowej dopiero się zaczęła. Biurowce mają być oddane do użytku w czerwcu 2022 roku, a wieża mieszkaniowa - dwa lub trzy kwartały później, czyli na początku 2023 roku.

- Zainteresowanie wynajmem powierzchni biurowych jest bardzo duże - podkreśla Magdalena Pietranik. - Obecnie trwają zaawansowane rozmowy z dwoma firmami. Jedna z nich ma zająć około 4 tys. m2 powierzchni, czyli trzy piętra. Druga - dwa piętra. Będzie to zupełnie nowa firma w Katowicach. Oprócz tego planujemy tu otwarcie naszego konceptu coworkingowego, Quickwork, który sprawdził się już we Wrocławiu - dodaje Pietranik.

Fot. Tymoteusz Staniek

Global Office Park w Katowicach

czytaj dyskusję

zobacz również:Polecamy: