Katowice. Jest już znana data otwarcia sklepu Biedronka w Zawodziu po pożarze

Pożar w Biedronce w Katowicach w dzielnicy Zawodzie wybuchł 31 marca 2021 r. Zniszczenia okazały się tak duże, że sieć zdecydowała o generalnym remoncie sklepu. Wiadomo już, kiedy zostanie otwarty po naprawach.

Pozar biedronka1

Pożar w Biedronce w Katowicach przy ul. 1 Maja wybuchł na zapleczu. Na szczęście wszyscy klienci opuścili bezpiecznie sklep. Nie trzeba było nikogo ewakuować.

W akcji gaśniczej brało udział 8 zastępów straży pożarnej. Zabezpieczono dach i ścianę zewnętrzną. Okazało się, że przyczyną pożaru były palące się śmieci na zewnątrz dyskontu.

Niestety, zniszczenia były tak duże, że portugalska sieć handlowa podjęła decyzję o zamknięciu sklepu. Jak zapowiadała Agata Paca, kierownik operacji i sprzedaży w sieci Biedronka, sklep na Zawodziu przechodzi właśnie remont.

- Sklep przy ul. 1 Maja 126A w Katowicach został w wyniku pożaru tymczasowo zamknięty. Nikt nie ucierpiał, a dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej nie doszło do poważnych strat. Informujemy, że w związku z zdarzeniem sklep przejdzie niebawem remont, a o ponownym otwarciu będziemy komunikować na bieżąco - mówiła na początku kwietnia 2021 r. Agata Paca.

Obecnie w tym sklepie Biedronka trwa remont. Zbliża się do finiszu. Już wiadomo, kiedy dokładnie zostanie otwarty.

Sklep przy ul. 1 Maja w Katowicach zostanie ponownie otwarty dla klientów 8 czerwca, we wtorek - mówi Karolina Ulatowska, specjalista ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka

Wcześniej pisaliśmy:

Pożar Biedronki w Katowicach – Zawodziu


Subskrybuj 24kato.pl

google news icon