Katowice nie będą współorganizatorem Sylwestra z Polsatem 2021 na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Przez kilka lat Katowice broniły jak lew swojej obecności jako jednego z współorganizatorów Sylwestra z Polsatem na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W tym roku jednak prezydent Krupa nie będzie już wygłaszał życzeń ze sceny na Stadionie Śląskim, bo miasta nie ma wśród grona organizatorów tej plenerowej imprezy.

Stadion Śląski
Sylwester z Polsatem, Stadion Śląski, 2019

Sylwestrowa Moc Przebojów, czyli Sylwester z Polsatem od 2015 r. jest organizowana w ostatni dzień roku na Śląsku. Wcześniej - na placu przed Spodkiem, od 2018 r. - już na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Sylwester na Stadionie Śląskim bez Katowic

W tym roku, po roku przerwy, spowodowanej pandemią, Polsat zdecydował się, mimo wciąż trwającej epidemii, na zorganizowanie wielkiego plenerowego koncertu na już sprawdzonej arenie, czyli na Stadionie Śląskim, zarządzanej przez spółkę należącą do Urzędu Marszałkowskiego Woj. Śląskiego.

Więcej o sylwestrze z Polsatem 2021 na Stadionie Śląskim: Sylwester 2021 na Stadionie Śląskim. Sylwestrowa Moc Przebojów z Polsatem wraca po rocznej przerwie

Jednak w tym roku jednym z współorganizatorów imprezy nie będą Katowice. Dlaczego? - Do miasta nie wpłynęła oferta na organizację tegorocznego sylwestra - wyjaśnia Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Katowicach.

Czy to marszałek nie chciał się dzielić imprezą Polsatu z Katowicami? Rzecznik marszałka woj. śląskiego, Sławomir Gruszka, nie chce odpowiedzieć na pytanie, dlaczego sylwester będzie bez Katowic. Odsyła do organizatora imprezy, czyli do Stadionu Śląskiego.

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że nie chodzi o oszczędności (Katowice wydały na Sylwestra z Polsatem 1 mln zł w 2019 r., gdy odbył się po raz ostatni), ale o wątpliwości miasta związane z organizacją imprezy na kilkadziesiąt tysięcy osób w szczytowym okresie 4. fali pandemii.

Katowice nie planują na razie żadnej "konkurencyjnej" wobec polsatowskiej imprezy z okazji sylwestra.

Sylwester z Polsatem w różnych miastach. Taki był pomysł

Przypomnijmy, że kilka lat temu rozważany był pomysł, by Sylwestra z Polsatem organizować w formule regionalnej. Takowy narodził się w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i zgodnie z nim, co roku impreza miałaby odbywać się w innym dużym mieście GZM (chodziło o stolice podregionów: Sosnowiec, Tychy, Gliwice, Bytom i właśnie Katowice).

Gdy w 2018 roku Katowice nie były w stanie urządzić polsatowskiego Sylwestra na placu przed Spodkiem, zajętym przez szczyt klimatyczny COP 24, doszło nawet do rozmów GZM z Polsatem, który szukał już wtedy innego miejsca w Polsce. Wtedy też po raz pierwszy pojawiła się idea Stadionu Śląskiego. Władze Katowic bardzo stanowczo odmówiły, nie były też w żadnym wypadku zainteresowane „dzieleniem się” Sylwestrem z innymi miastami.

Niedługo potem jednak impreza z Polsatem i tak wylądowała na Stadionie. Tym razem jednak we współpracy z nowym marszałkiem województwa, Jakubem Chestowskim. Impreza była nawet przedstawiana jako „Sylwester w Katowicach”, choć de facto odbywał się w Chorzowie.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon