Katowice. Kawiarnia Bez Cukru zamyka się. Będzie czynna tylko do końca listopada 2022

Jedna z dwóch lokalizacji znanej katowickiej kawiarni Bez Cukru zostanie zamknięta - ogłosił dzisiaj właściciel tej marki. Kawę z widokiem na Spodek, Superjednostkę czy biurowce .KTW będzie można wypić tylko do końca listopada 2022.

Świetna katowicka kawiarnia Bez Cukru, której hasłem przewodnim jest "Lubię kawę, więc piję #bezcukru", funkcjonuje w dwóch lokalizacjach:

  • przy al. Korfantego 6, w budynku pawilonu niedaleko Superjednostki,
  • przy ul. Wawelskiej 1

Dzisiaj, 10 listopada 2022 r., właściciel marki, Paweł Augustyn, ogłosił, że pierwsza z nich, przy al. Korfantego, z widokiem na Spodek i biurowce .KTW, zostanie zamknięta.

Ostatni miesiąc działania Bez Cukru przy al. Korfantego

Ogłosił na Facebooku: "Dokładnie za miesiąc - 10 grudnia mija nam 6 lat na Korfantego. To ostatnie 30 dni w których możecie wypić tam kawę. Zamykamy. To trudna decyzja" - napisał.

Poinformował, że ta decyzja nie jest do końca zależna od niego.
- Budynek w którym jesteśmy należy do Cepelii która jest w likwidacji i tym samym, sprzedaje obiekt. Oczywiście ciągnie się to już lata i… No właśnie, nie wiadomo ile jeszcze będzie to trwać. Od długiego czasu ciągniemy na umowach krótkoterminowych. Był też okres kiedy w ogóle nie mieliśmy żadnej umowy. Obecna kończy nam się z końcem roku i następnej nie będzie. Nie potrafię dobrze prowadzić lokalu ze świadomością, że każdy miesiąc może być ostatnim. Z łezką w oku żegnam się z tym miejscem - pisze właściciel.

"Otwieramy nowy rozdział"

Jednak jest też nuta optymizmu. "To tu wszystko się zaczęło… ale nie wszystko kończy! Otwieramy nowy rozdział. Nauczyłem się już, że w życiu patrząc z perspektywy czasu, wszystko jest po coś i każda zmiana jest dobra. Jestem szczęśliwy, że 6 lat temu dostrzegłem w tym pustostanie potencjał, następnie Wy… i tak razem stworzyliśmy cudowne miejsce w Kato" - pisze właściciel.

"Na słowa podsumowania kawowych lat przyjdzie jeszcze czas… Ile ludzi, rozmów, znajomych. Ile doświadczeń i nauki, śmiechu i łez. Ile kawy i ile pracy. Nie żałuje ani chwili. Zostało 30 dni aby pożegnać to miejsce, po tym czasie całą swoją uwagę kierujemy na Wawelską. Obmyślany już nowy plan działania i jasno definiujemy cel - chcemy tworzyć najlepszą kawową miejscówkę" - dodaje Paweł Augustyn.

Kawiarnia Bez Cukru przy Wawelskiej ostatnio została powiększona, ma też więcej miejsca na produkcję słodkości. W Bez Cukru można się napić kawy speciality oraz różnych form kaw alternatywnych.

Spiż, Katowice

Może Cię zainteresować:

Popularna katowicka dyskoteka zostanie zamknięta? Właściciel ma czas do końca roku

Autor: Katarzyna Pachelska

07/11/2022

Cyrulik Śląski Cafe 8

Może Cię zainteresować:

Magiczny lokal w Katowicach zamyka się. Już nie będzie kawy, maszkytów i obiadów

Autor: Katarzyna Pachelska

13/10/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon