Katowice. Kiedy otwarcie kąpielisk miejskich? Baseny Bugla, Rolna, Gliwicka zostaną otwarte w czerwcu

Przed nami pierwsza w tym roku fala upałów. Temperatura w cieniu będzie się zbliżać w weekend 19-20 czerwca 2021 do 31 stopni. Gdzie się ochłodzić? Na pewno nie na miejskich, katowickich basenach pod chmurką. Te zostaną otwarte później, ale jeszcze w czerwcu.

Według prognoz IMGW, najbliższe dni będą upalne. To pierwsza fala wielkich upałów w tym roku.

Prognoza pogody informuje o fali upałów

Czwartek i piątek 17 i 18 czerwca przyniosą iście letnią pogodę. W całym kraju będzie słonecznie i bardzo ciepło, a w piątek - nawet upalnie.

W czwartek temperatura maksymalna wyniesie od 23°C do 29°C, jedynie nad samym morzem i w obszarach podgórskich będzie nieco chłodniej, od 20°C do 23°C.

Piątek to pierwsze czerwcowe upały. Termometry pokazywać będą od 27°C do 33°C, a jedynie nad morzem i w obszarach podgórskich od 22°C do 26°C. Wiać będzie umiarkowany wiatr, co przy upalnej pogodzie działać będzie przyjemnie ochładzająco.

W sobotę 19 czerwca na niebie dominować będzie słońce, choć na zachodzie i południu okresami pojawi się więcej chmur, z których padać będzie miejscami przelotny deszcz, a nawet zagrzmi. Wciąż będzie gorąco, od 26°C do 32°C, jedynie nad morzem i w górach od 23°C do 26°C. W czasie burz wiać będzie porywisty wiatr i możliwe są opady gradu.

Kiedy otwarcie katowickich basenów pod chmurką?

Aż prosi się, by w piątek lub sobotę wybrać się na kąpielisko, zażyć trochę relaksu, popluskać się w chłodnej wodzie. Niestety, nie będzie to możliwe na katowickich basenach pod chmurką.

Otwarcie basenów odkrytych i kąpielisk:

  • ORW Bugla (ul. Żeliwna 26d),
  • ORW Rolna (ul. Nasypowa 65)
  • ORW Gliwicka (ul. Gliwicka 214)

przewidziane jest dopiero pod koniec czerwca.

- Wszystkie baseny odkryte, czyli Buglę, Gliwicką i Rolną, otwieramy w ostatni dzień roku szkolnego, czyli w piątek 25 czerwca - informuje Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSIR-u.

Na pocieszenie dla rodzin z małymi dziećmi, w Katowicach są już czynne trzy wodne place zabaw.

Katowice. Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia, atrakcje. Wodny plac zabaw to świetna rozrywka

Niestety, czwarty wodny plac zabaw, nie zostanie otwarty, jak planowano, w czerwcu.

Wodny plac zabaw na Osiedlu Tysiąclecia ma opóźnienie. Czy będzie otwarty latem tego roku?

W niedzielę będzie już nieco chłodniej i wietrznie

Kolejnym pocieszeniem może być fakt, że niedziela 20 czerwca przyniesie zmianę pogody. Wszystko za sprawą chłodnego frontu atmosferycznego, który będzie przemieszczał się z zachodu ku centrum Polski. Przechodzeniu frontu towarzyszyć będą przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z porywistym wiatrem i opadami gradu. Na zachodzie będzie już nieco chłodniej, od 24°C do 28°C, na wschodzie wciąż upalnie, do 31°C. Umiarkowany i okresami porywisty wiatr będzie działać ochładzająco, co w przypadku upału powinno nieco poprawiać samopoczucie.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon