Katowice. Miasto letnich festiwali muzycznych. Tauron Nowa Muzyka, OFF Festival, Letnie Brzmienia

Katowice – Miasto Muzyki UNESCO. Ten tytuł potwierdził ambicje Katowic, by stać się stolicą muzyki nie tylko w Polsce, ale i w Europie. To tutaj co roku są organizowane dwa duże festiwale muzyczne – Tauron Nowa Muzyka w Strefie Kultury i Off Festival na Muchowcu.

Tymoteusz Staniek
Tauron Nowa Muzyka

Nowa Muzyka odbyła się od 21 do 24 lipca. Dwa z tych dni były istną muzyczną jazdą na pięciu scenach w Strefie Kultury, w tym po jednej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia. Impreza zgromadziła tysiące fanów muzyki nie tylko z Katowic czy z regionu, ale i z całej Polski.

Z kolei Off Festival odbędzie się od 4 do 7 sierpnia. Wśród gwiazd, jakie są zapowiadane są Iggy Popp, Bikini Kill, Metronomy, Yard Act, Q. To będzie jubileuszowa, 15. edycja katowickiego festiwalu.

Jakby tego było mało, na początku lipca, też na Muchowcu, odbyło się Męskie Granie, a w lipcowe i sierpniowe weekendy przed Halą Parkową można posłuchać koncertów polskich gwiazd. Wystąpią tu jeszcze sanah, Kwiat Jabłoni, Zalewski czy Mery Spolsky.

Tegoroczne muzyczne lato jest więc w Katowicach bogate w wydarzenia rangi ogólnopolskiej. Przyjedź do Katowic, a przekonasz się, że nasze miasto żyje muzyką. I to nie tylko w wakacje. 8 października w Spodku czeka nas festiwal Rawa Blues, czyli największy na świecie festiwal odbywający się pod dachem. W tym roku największą gwiazdą imprezy jest Macy Gray, znakomita amerykańska wokalistka, laureatka nagrody Grammy. Warto już zarezerwować sobie czas!

Letnie Brzmienia, Katowice

Może Cię zainteresować:

Letnie Brzmienia w Katowicach. Przy Hali Parkowej zagrają m.in. sanah, Kwiat Jabłoni i Zalewski

Autor: Katarzyna Pachelska

07/07/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Lato w mieście Katowice

Wakacje w Katowicach 2022. Co robić, gdzie się bawić

Artur Rojek w swoim biurze, Katowice

Artur Rojek o nowej trasie koncertowej "Bez końca"

MCK Spodek Centrum Kato

Centrum Kato na tarasach Spodka i MCK rozpoczyna sezon

Sylwester z Polsatem, Stadion Śląski

Sylwester z Polsatem 2021 tylko dla zaszczepionych?

252329223 903864306907409 437959300039095131 n

Atrakcje czynne w Święta Bożego Narodzenia 2021

Sanok

Wycieczka w Bieszczady? Przystań w Sanoku!

Nikiszowiec

Odpust u Babci Anny już w niedzielę w Nikiszowcu