Katowice. Miasto letnich festiwali muzycznych. Tauron Nowa Muzyka, OFF Festival, Letnie Brzmienia

Katowice – Miasto Muzyki UNESCO. Ten tytuł potwierdził ambicje Katowic, by stać się stolicą muzyki nie tylko w Polsce, ale i w Europie. To tutaj co roku są organizowane dwa duże festiwale muzyczne – Tauron Nowa Muzyka w Strefie Kultury i Off Festival na Muchowcu.

Tymoteusz Staniek
Tauron Nowa Muzyka

Nowa Muzyka odbyła się od 21 do 24 lipca. Dwa z tych dni były istną muzyczną jazdą na pięciu scenach w Strefie Kultury, w tym po jednej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia. Impreza zgromadziła tysiące fanów muzyki nie tylko z Katowic czy z regionu, ale i z całej Polski.

Z kolei Off Festival odbędzie się od 4 do 7 sierpnia. Wśród gwiazd, jakie są zapowiadane są Iggy Popp, Bikini Kill, Metronomy, Yard Act, Q. To będzie jubileuszowa, 15. edycja katowickiego festiwalu.

Jakby tego było mało, na początku lipca, też na Muchowcu, odbyło się Męskie Granie, a w lipcowe i sierpniowe weekendy przed Halą Parkową można posłuchać koncertów polskich gwiazd. Wystąpią tu jeszcze sanah, Kwiat Jabłoni, Zalewski czy Mery Spolsky.

Tegoroczne muzyczne lato jest więc w Katowicach bogate w wydarzenia rangi ogólnopolskiej. Przyjedź do Katowic, a przekonasz się, że nasze miasto żyje muzyką. I to nie tylko w wakacje. 8 października w Spodku czeka nas festiwal Rawa Blues, czyli największy na świecie festiwal odbywający się pod dachem. W tym roku największą gwiazdą imprezy jest Macy Gray, znakomita amerykańska wokalistka, laureatka nagrody Grammy. Warto już zarezerwować sobie czas!

Letnie Brzmienia, Katowice

Może Cię zainteresować:

Letnie Brzmienia w Katowicach. Przy Hali Parkowej zagrają m.in. sanah, Kwiat Jabłoni i Zalewski

Autor: Katarzyna Pachelska

07/07/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon