Katowice. Nie żyje 19-latka. Została śmiertelnie potrącona przez autobus na ul. Mickiewicza

Dziś, 31 lipca 2021 r., chwilę przed godz. 6 rano, u zbiegu ul. Mickiewicza i Stawowej w Katowicach, 19-latka została potrącona przez autobus. Kobiety nie udało się uratować.

31 lipca 2021 r., chwilę przed godz. 6 rano, u zbiegu ul. Mickiewicza i Stawowej w Katowicach 19-latka została potrącona przez autobus. 31-letni kierowca autobusu ZTM odjechał z miejsca wypadku. Został zatrzymany dopiero w kilkadziesiąt metrów dalej. Tłumaczył, że nie zauważył dziewczyny. Badanie alkomatem potwierdziły jego trzeźwość. Pobrano także krew, by sprawdzić, czy nie był pod wpływem narkotyków.

Relacje świadków

W Internecie od rana pojawia się coraz więcej wersji zdarzeń. Z relacji naocznych świadków wynika, że kierujący pojazdem ruszył na grupę osób, które brały udział w bójce na ulicy Mickiewicza. To właśnie wśród nich przebywała ofiara wypadku. Chwilę wcześniej wśród młodzieży doszło do bójki. Wszystko dokładnie widać na nagraniu, udostępnionym przez jednego z użytkowników Facebooka.

W sobotę, w godzinach gdy doszło do wypadku, część ludzi dopiero kończyła piątkowe zabawy. Jak było w przypadku młodej dziewczyny i przebywającej obok niej ekipy - wyjaśni policja. Na poczet sprawy zabezpieczony zostanie monitoring miejski oraz przesłuchani zostaną wszyscy świadkowie tego wypadku. Także jego sprawca.

Dalsze czynności i okoliczności zdarzenia są wyjaśniane przez policję pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ.

zdj. Facebook Policja Śląska

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Autobus przejazd kolejowy katowice 1

Autobus ZTM uszkodził szlaban na przejeździe kolejowym

Zatrzymanie kierowcy ZTM, Katowice

Kierowca autobusu brał antydepresanty. Przejechał 19-latkę

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Okradly obcokrajowca katowice 1

Te panie są podejrzewane o kradzież saszetki w CH Supersam

Podejrzany kradziez katowice 1

Ukradł trzy flakony perfum w drogerii w Katowicach

Rozpoznajesz

Rozpoznajesz zmarłego mężczyznę? Policja prosi o pomoc

Straz pozarna

Pożar w Bogucicach. Na miejscu jest 8 zastępów strażaków