Katowice Oddychają Zielenią. Nowe zielone miejsce na mapie Katowic

Już 22 i 23 czerwca w Katowicach odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – piknik rodzinny będący inauguracją otwarcia „Psiej Ziemi”, a także zapowiedzią budowy nowego parku, którym w przyszłości będą mogli się cieszyć wszyscy mieszkańcy Katowic i okolic. Współorganizatorem wydarzenia jest Wawel Service, firma z ponad 30 letnią tradycją, mająca innowacyjne podejście do zagospodarowania wspólnych przestrzeni umożliwiające przyszłym mieszkańcom korzystanie z przyjaznych miejsc zachęcających do rekreacji i odpoczynku.

Katowice oddychaja zielenia nowe zielone miejsce na mapie katowic

„Psia Ziemia” – raj dla czworonogów

Jedną z wielu atrakcji wydarzenia będzie specjalnie przygotowany wybieg dla psów o nazwie „Psia Ziemia”. To miejsce, gdzie właściciele czworonogów będą mogli spędzać czas ze swoimi pupilami, korzystając z licznych atrakcji tego miejsca, takich jak np. tory przeszkód. Ponadto, na miejscu dostępny będzie profesjonalny behawiorysta, który pomoże w wychowaniu i szkoleniu czworonogów.

- Chcemy, by Katowice stały się zieloną oazą, gdzie każdy, od najmłodszych po seniorów, znajdzie coś dla siebie. Wierzymy, że kontakt z naturą ma kojący wpływ na nasze życie, dlatego tworzymy to miejsce do odpoczynku, rekreacji i wspólnego spędzania czasu – mówi Radosław Mrokwa, znany jako Książę Południa.

Zielone inicjatywy dla mieszkańców

Zapowiedź przyszłego parku pod patronatem i z inicjatywy Wawel Service powstanie we współpracy z firmą Grunt to Ogród, która zajmuje się hodowlą i pielęgnacją roślin. W przyszłości w parku powstaną specjalne strefy rekreacyjne. Grunt to Ogród zadba o rośliny które będą sercem tego miejsca. W pierwszym etapie realizacji przedsięwzięcia powstanie centrum ogrodnicze wraz ze szkółką roślin, winnica i wiele innych atrakcji.

- Wawel Service od dawna wspiera zielone inicjatywy. Jego współpraca z Grunt to Ogród to kolejny krok w kierunku tworzenia przyjaznych środowisku przestrzeni. „Psia Ziemia” i nowe przestrzenie tworzące się wokół to nasz wkład w ekologiczny rozwój Katowic – dodaje Mrokwa.

Atrakcje dla całej rodziny

Podczas otwarcia, całe rodziny będą mogły korzystać z licznych atrakcji. Na gości czekać będą stoiska gastronomiczne, dmuchańce dla dzieci oraz animacje. To doskonała okazja, by spędzić czas na świeżym powietrzu i cieszyć się nową przestrzenią w Katowicach.

- Naszym celem jest integracja lokalnej społeczności i stworzenie miejsca, gdzie każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Dlatego przygotowaliśmy szeroką gamę atrakcji dla całych rodzin – mówi Monika Kokot z Grunt to Ogród.

Wawel Service – zielony deweloper

Wawel Service, znany z realizacji licznych zielonych inicjatyw, ponownie stawia na ekologię i zrównoważony rozwój. Współpraca z Grunt to Ogród oraz Młody Rolnik podkreśla zaangażowanie firmy w tworzenie przyjaznych środowisku przestrzeni. Projektowanie i realizacja inwestycji w zgodzie z naturą oraz jej poszanowaniem jest jednym z głównych priorytetów w strategii Wawel Service. Planowane przez inwestora nowe tanie mieszkania w rejonie ul. Wiertniczej i Bohaterów Monte Cassino będzie powstawać w duchu innowacyjnego podejścia do realizacji projektu i planowania przestrzeni wspólnych. Inwestor planuje w pierwszej kolejności realizacje parku będącego sercem całej inwestycji.

Centrum Ogrodnicze - Twoje rośliny już rosną

Projekt rozpocznie się od zbudowania centrum ogrodniczego wzdłuż ulicy Bohaterów Monte Cassino, w najbardziej atrakcyjnej części działki. Całość wyróżni się lekkimi, drewnianymi, naturalnymi konstrukcjami podkreślającymi ekologiczny charakter miejsca. W centrum ogrodniczym będą rosły krzewy, drzewa, kwiaty i wiele innych roślin, które w przyszłości zostaną nasadzone w powstającym parku. Każdy będzie też mógł ozdobić swój ogródek, balkon lub taras roślinami z centrum ogrodniczego.

Wybieg dla psów i zajęcia z psim behawiorystą

Na górnym placu planowany powstał wybieg dla psów o powierzchni ponad 600 m², który będzie również miejscem zajęć z psim behawiorystą. Miejscowa społeczność, w dużej mierze właściciele psów, będzie mogła korzystać z tej przestrzeni o każdej porze dnia. Decyzja o powstaniu tego miejsca jest związana z tym, że pomimo iż na Górnym Śląsku ilość placów dla czworonogów jest duża, to jednak brakuje miejsc właściwie zaopiekowanych, gdzie trawa jest regularnie koszona, czy podłoże wyrównywane po zabawach z pupilami.

Winnica i strefa gastronomiczna

W najbliższych tygodniach od strony północnej powstanie winnica. Planowana jest również strefa gastronomiczna, której w promieniu 1,5 kilometra od lokalizacji brakuje. Ta strefa ma stać się miejscem spotkań dla miłośników roślin i osób szukających relaksu przy kawie. „W promieniu jednego, dwóch kilometrów, brakuje punktów gastronomicznych, które spełniałyby większość oczekiwań klientów, dlatego chcemy zaoferować coś nowego i atrakcyjnego. Wyjść naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności.” – dodaje Marcin Andrjańczyk.

Rolniczy i agroturystyczny charakter

Projekt ma na celu stworzenie miejsca spotkań dla osób w różnym wieku, oferując im doświadczenie rolniczego życia w centrum miasta. Dostępne będą rabaty do warsztatów uprawy i ochrony roślin, a w przyszłości może pojawią się zagrody ze zwierzętami hodowlanymi, co z pewnością przyciągnie rodziny i szkoły na wycieczki edukacyjne. „Docelowo oferta będzie kierowana również do szkół, aby organizować wycieczki edukacyjne” – podkreśla Andrjańczyk.

Współpraca z lokalnymi rzemieślnikami

Projekt zakłada również współpracę z lokalnymi rzemieślnikami. Miejsce zostanie przystosowane do różnego rodzaju targów i eventów na świeżym powietrzu „Chcemy, aby lokalni rzemieślnicy mogli tutaj prezentować swoje produkty i pasje. Jesteśmy otwarci na każdą interesującą współpracę aby promować miłośników ekologii i zdrowego trybu życia." - mówi Andrjańczyk z firmy Młody Rolnik.

Wawel Service serdecznie zaprasza mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu i wspólnego celebrowania otwarcia nowej zielonej przestrzeni w Katowicach!

PIKNIK RODZINNY | OTWARCIE PSIEJ ZIEMI

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon