Katowice opublikowały „Budżet w pigułce” na rok 2023. Można zobaczyć, na co miasto wydaje pieniądze

Katowice kolejny raz wydały „Budżet w pigułce”. To kompendium wiedzy o miejskich finansach, przygotowane przez służby finansowe ratusza w przystępnej formie grafik, którą można znaleźć na stronie internetowej katowice.eu.

pixabay.com
Pieniądze

W 2023 roku wydatki z budżetu Katowic przekroczą 3 mld zł, zaś łączne dochody wyniosą ponad 2,7 mld zł. Skąd jednak konkretnie pochodzić będą te kwoty i na co konkretnie zostaną przeznaczone? Oczywiście można sięgnąć do biuletynu informacji publicznej na stronie internetowej ratusza i samodzielnie przedzierać się przez uchwałę budżetową, którą w czwartek (15 grudnia) przyjęła rada miasta.

Jest też jednak prostsze rozwiązanie. Katowicki urząd miasta po raz kolejny stronie internetowej katowice.eu publikuje „Budżet w pigułce”. To uproszczona informacja o finansach, przygotowana przez służby finansowe miasta w przystępnej formie grafik. Mieszkańcy mogą w niej znaleźć informacje o tym, w jaki sposób kształtują się wydatki na poszczególne dziedziny (np. edukację; transport i usługi; kulturę i sport; administrację publiczną; gospodarkę komunalną, ochronę środowiska i gospodarkę mieszkaniową), ale i dzielnice. Są tam także dane w zakresie dochodów miasta, które wynikają m.in. z dotacji, subwencji i podatków, a także informacje o wieloletniej prognozie finansowej miasta.

- To publikacja, którą tworzymy z myślą o mieszkańcach. W sposób czytelny, za pomocą wykresów 3D, pokazujemy w niej na co dokładnie przeznaczane są pieniądze – podkreśla prezydent Katowic Marcin Krupa.

Budżet Miasta Katowice w Pigułce

Budżet Obywatelski

Może Cię zainteresować:

Budżet Obywatelski 2022. Zakończono weryfikację merytoryczną wniosków

Autor: Katarzyna Pachelska

16/08/2022

Uniwersytet Śląski

Może Cię zainteresować:

Uniwersytet Śląski wdroży program oszczędnościowy. Chce ograniczyć koszty energii

Autor: Michał Wroński

13/10/2022

Piotr Pietrasz

Może Cię zainteresować:

Przewrót w PiS w Katowicach. Partia traci klub w radzie miasta. "A widział pan członków PiS u PO?"

Autor: Marcin Zasada

16/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon