Katowice świętują Dzień Seniora

Katowicki Dzień Seniora odbędzie się w poniedziałek (27 września) w godz. 11-14. Na rynku będzie czekać masa atrakcji, z konkursami, spektaklami i występami estradowymi na czele.

Materiały prasowe
Seniorzy Katowice

Po rocznej przerwie Katowice ponownie zapraszają wszystkich seniorów na wspólne świętowanie. W programie Dnia Seniora znajdą się m. in. największe włoskie przeboje w wykonaniu Marco Boccino, plenerowe widowisko „Teatr Gry i Ludzie”, zdjęcia ze szczudlarzami, konkursy, zabawy i specjalny poczęstunek.

Miasto dba o seniorów

W Katowicach, od lat zwracamy szczególną uwagę na rolę seniorów w życiu społecznym naszego miasta. Stąd wychodząc naprzeciw ich potrzeb wdrożyliśmy szereg działań, takich jak: „Srebrny Telefon”, telefon zaufania dedykowany seniorom, „Złota rączka dla seniora”, uruchomiliśmy Katowickie Centrum Seniora czy powołałem pełnomocnika ds. seniorów, którego zadaniem jest podejmowanie działań podnoszących poziom i jakość życia seniorów – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Dzień Seniora, dzięki różnorakim imprezom towarzyszącym, będzie w istocie rozłożony na kilka dni. W poniedziałek, poza częścią, która odbędzie się na katowickim rynku, w siedzibie TEATRU BEZ SCENY, Katowice ul. 3-go Maja 11, godzina 17.00, wystawiona zostanie komedia pt. „Szczęście". Z kolei we wtorek 28 września o godzinie 14.00 w kinie Światowid odbędzie się projekcja amerykańskiej komedii pt. „Jak wywołałem byłą żonę". Również we wtorek 28 września o godzinie 19.00 w siedzibie Stowarzyszenia FAMI.LOCK przy ul. 3-go Maja 11 w Katowicach koncert „Na Bosso" w wykonaniu Doroty Chanieckiej.

Powrót do normalności

Seniorzy to jedna z tych grup społecznych, które w dobie pandemii COVID-19 ucierpiała najbardziej. Wysoki poziom wyszczepienia najstarszych mieszkańców Katowic pozwala im na powrót do nawyków sprzed pandemii. Wiemy, jak ważna jest dla nich możliwość kontaktu bezpośredniego i wzajemne towarzystwo. Dlatego cieszę się, że po roku przerwy mogę, w imieniu miasta Katowice, zaprosić naszych Seniorów na kolejny Katowicki Dzień Seniora. – informuje prezydent.

Integracją dla seniorów będzie również tegoroczna edycja Biesiad Senioralnych. Wydarzenia składające się na katowicką Senioradę odbędą się:

  • 29 września, od godziny 15.00 w Miejskim Domu Kultury „Południe", przy ul. Boya Żeleńskiego 83
  • 13 października, od godziny 15.00 w Miejskim Domu Kultury „Koszutka" Filia „Dąb", przy ul. Krzyżowej 1

Pierwszeństwo udziału w każdej z Biesiad mają mieszkańcy dzielnicy, w której będzie ona zorganizowana. Zapisy na biesiady przyjmowane są telefonicznie pod numerami 601 595 058 oraz 530 106 730.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon