Katowice. Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia, atrakcje. Wodny plac zabaw to świetna rozrywka

Dzieci uwielbiają wodne place zabaw. Na szczęście w Katowicach jest kilka takich miejsc. Sprawdź w naszej galerii zdjęciowej, gdzie są zlokalizowane, jakie mają godziny otwarcia, czy są płatne i z jakich atrakcji można w nich korzystać.

Wodne place zabaw są popularne w Polsce od kilku lat. Przypominają zwykłe place zabaw, ale tu główne skrzypce gra woda. Tryska fontannami, leje się na głowę, sączy ciurkiem albo jak gejzer wyskakuje znienacka. Świetna zabawa gwarantowana.

Lokalizacje wodnych placów zabaw w Katowicach, wraz z godzinami otwarcia i atrakcjami, sprawdź w naszej galerii zdjęciowej na końcu artykułu.

Wodne place zabaw zwykle są uruchamiane w czerwcu, gdy zaczyna być cieplej. Nie inaczej jest w Katowicach.

Wodne place zabaw w Katowicach już działają

W mieście działa kilka wodnych placów zabaw (a w budowie jest kolejny). Wszystkie zostały otwarte 1 czerwca. Oczywiście radość z zabawy w nich zależy głównie od pogody. Gdy jest ciepło, pełno na nich dzieci z opiekunami, gdy zimno lub leje deszcz - świecą pustkami.

Na szczęście w czerwcu 2021 pogoda dość dopisuje, więc wodne place zabaw cieszą się wielką popularnością.

- Od otwarcia, czyli od 1 czerwca, do 7 czerwca każdy z katowickich wodnych placów zabaw odwiedziło średnio 500 osób. Cieszymy się, że te miejsca są tak popularne wśród rodzin z dziećmi - mówi Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.

Wodny plac zabaw na osiedlu Tysiąclecie jest w budowie

Wkrótce w Katowicach przybędzie czwarty wodny plac zabaw. Takowy powstaje właśnie na osiedlu Tysiąclecia, w rejonie ul. Chrobrego, przy al. Księżnej Jadwigi Śląskiej. Cała strefa zostanie ogrodzona i wyposażona w toaletę z pomieszczeniem stróża, szatnie, kosze, stojaki na rowery oraz ławki, leżaki i inne miejsca wypoczynku, pozwalające na relaks i odpoczynek, nasadzona zieleń zapewni cień, dzięki czemu będzie przyjazna również dla osób starszych. Planowane oddanie do użytku wodnego placu zabaw na Tysiącleciu to czerwiec 2021.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon