Katowice z diabelskiego młyna. Zobaczcie, co widać z nowej atrakcji na Rynku. Zdjęcia i wideo

Diabelski młyn to na pewno największa atrakcja Jarmarku Bożonarodzeniowego 2021 w Katowicach. No i najwyższa! Zobaczcie, jaką panoramę Katowic można obserwować z tej karuzeli.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 rozpoczął się 19 listopada. Potrwa do 23 grudnia. Stragany rozstawiły się jak zwykle na Rynku, przed Skarbkiem.

W tym roku niespodziewaną atrakcją Jarmarku w Katowicach jest diabelski młyn. Karuzelę rozstawiono tuż przed Teatrem Śląskim. Ruszyła później niż sam Jarmark, bo dopiero we wtorek 23 listopada. Gondole są tu otwarte, więc jest trochę zimno - ubierzcie się ciepło!

Informacja o cenie biletów w naszym tekście: We wtorek rusza diabelski młyn w Katowicach. To nowość na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Diabelski młyn przywieziono z Czech, i ma też czeską obsługę. Niektóre informacje są również w języku czeskim - np. vychod to wyjście.

Na szczęście regulamin atrakcji jest po polsku. Można w nim wyczytać, że jest zakaz korzystania z karuzeli przez osoby nietrzeźwe, a dzieci do lat 10. mogą korzystać z niej tylko pod opieką osoby dorosłej. Nie można też palić papierosów w gondoli. Zakaz wstępu osobom będącym w złej kondycji fizycznej oraz epileptykom.

Więcej informacji o Jarmarku: Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach zacznie się 19 listopada. Wraca po rocznej przerwie

Według regulaminu dolna granica wieku, w jakim dzieci mogą skorzystać z karuzeli, to 2 lata (oczywiście pod opieką osoby dorosłej).

Po uruchomieniu urządzenia aż do zatrzymania zabrania się:

  • wsiadania, wysiadania, wstawania w wózkach, gondolach i na ławeczkach,
  • przebywania w zasięgu urządzenia osobom niekorzystającym

Uwaga! Płatność za bilety na diabelski młyn jest przyjmowana tylko gotówką.

Przeczytajcie, co można zjeść i czego się napić na Jarmarku: Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 w Katowicach. Co i za ile można tu zjeść i czego się napić

Polecamy jeszcze do przeczytania:

W Strefie Kultury ustawiono już kasy. Od kiedy i ile zapłacimy za parkowanie?

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon