Katowice oko miasta

Katowice z lotu ptaka. To nagranie zachwyca!

Katowice znalazły się wśród 50 miast, które zostały nagrane z lotu ptaka w ramach projektu „Lece w miasto”. Video zapiera w dech w piersiach. Zobaczcie sami!

Projekt „Lece w miasto” realizujemy od 2020 roku, w którym publikujemy systematycznie polskie miasta z lotu ptaka – mówi nam Karolina Pianko, realizatorka projektu „Lece w miasto”. Projekt jest realizowany hobbystycznie bez udziału żadnej firmy i stowarzyszenia.

Na kanale „Lece w miasto” znajduje się już ponad 50 polskich miast. - Koncepcja filmów to ukazanie najważniejszych miejsc danego miasta w krótkim filmie. Dużo osób jest zdziwionych jak ładnie wyglądają ich miasta, mimo że z poziomu chodnika wyglądają zupełnie inaczej – mówi Karolina Pianko.

„Nikiszowiec ma niepowtarzany klimat”

Dlaczego youtuberzy wybrali Katowice? Katowice jest to jedno z największych miast w Polsce i już dawno były na naszej liście do nagrań, jednak dopiero w tym roku pojechaliśmy na południe Polski wiec był to obowiązkowy przystanek – wyjaśnia realizatorka projektu.

W Katowicach jest mnóstwo ciekawych miejsc, ale nasza uwagę przykuło zabytkowe osiedle górnicze Nikiszowiec, ma niepowtarzalny klimat – dodaje.

Autorzy video zwrócili także uwagę na Dolinę Trzech Stawów oraz na budowany wieżowiec KTW II - W kadr wchodzi praktycznie z każdego miejsca w Katowicach, z którego nagrywaliśmy – przyznaje.

Lece w miasto. Katowice z lotu ptaka. VIDEO:

fot. Lece w miasto

czytaj dyskusję

Polecamy: