Katowice. Zaczął się remont ulicy Chorzowskiej. Tylko jeden pas przejezdny

W poniedziałek, 18 lipca, zgodnie z zapowiedziami drogowców, rozpoczął się remont ul. Chorzowskiej w Katowicach.

18 lipca rozpoczął się remont nawierzchni ul. Chorzowskiej od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia w kierunku miasta Chorzów. Naprawy nawierzchni są realizowane fragmentami, co wiąże się z odcinkowymi zamknięciami pasa ruchu, na którym będą wykonywane prace. Można się poruszać jednym pasem. Roboty są wykonywane przez służby MZUiM Katowice w ramach posiadanych środków finansowych.

- W tym tygodniu ogłaszamy również przetarg na przebudowę ul. Chorzowskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Ułańską. To odcinek, którego modernizację zapowiadaliśmy w czasie wiosennego remontu na nitce południowej – mówi Piotr Handwerker, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach. – Liczymy na sprawne poprowadzenie procedury przetargowej i szybkie przystąpienie do realizacji, na którą czekają mieszkańcy - dodaje.

Druga nitka ul. Chorzowskiej już wyremontowana

W kwietniu 2022 roku zakończył się remont ul. Chorzowskiej na odcinku od granicy z Chorzowem do włączenia ul. Tysiąclecia (z kierunku Chorzowa) z wyłączeniem odcinków na wysokości ul. Ułańskiej i ul. Bolesława Chrobrego. Prace naprawcze uszkodzonej nawierzchni polegały na frezowaniu i wymianie warstwy asfaltu w miejscach szczególnie zniszczonych, a ich koszt to ponad 2,2 mln zł.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon