Um kato

Katowice złożą pozew przeciwko nacjonalistom!

Dziś w Katowicach odbywa się demonstracja nacjonalistów pod hasłem „Katowice miastem nacjonalizmu” – to hasło, zdaniem władz miasta, jest krzywdzące dla Katowic i zamierzają za to pozwać nacjonalistów!

Jak tłumaczy Bogumił Sobula, zastępca prezydenta Katowice, organizator demonstracji nacjonalistów spełnił wszystkie wymogi określone w przepisach i miasto musiało przyjąć zgłoszenie.

- Zapewniam jednak, że policja i miejscy urzędnicy, którzy w mieniu prezydenta miasta będą obecni na miejscu podczas zgromadzenia i przemarszu, są gotowi na podjęcie wszelkich działań i decyzji jakie mogą być niezbędne przy takim wydarzeniu – tłumaczy wiceprezydent Sobula.

Miasto złoży pozew przeciw nacjonalistom

Władze Katowic nie zgadzają się jednak z hasłem „Katowice miastem nacjonalizmu”, pod którym odbywa się demonstracja.

- W naszej ocenie ta nieprawdziwa, bo uogólniająca i generalizująca teza jest krzywdząca dla naszego miasta. Nie ma naszej zgody na takie zawłaszczanie nazwy miasta, na tak instrumentalne i niesprawiedliwe dla katowiczanek i katowiczan określanie naszych poglądów. Prezydent Miasta Marcin Krupa zawsze jednoznacznie stoi na stanowisku, że Katowice są miastem otwartym, które wyrosło na tolerancji, szacunku różnych kultur, przekonań i wyznań – czytamy w oświadczeniu wiceprezydenta Katowic.

Bogumił Sobula zapowiedział, że miasto złoży do sądu pozew przeciwko organizatorom zgromadzenia o naruszenie dóbr i dobrego imienia naszego miasta poprzez posługiwanie się hasłem „Katowice miastem nacjonalizmu”

Katowice przeciwko nienawiści

Demonstracja nacjonalistów to nie jedyne zaplanowane na dziś zgromadzenie. Kontrmanifestację pod hasłem „Katowice przeciwko nienawiści. Mówimy NIE nacjonalizmowi” zwołali Młodzi Razem i Przedwiośnie.

fot. UM Katowice

czytaj dyskusję

Polecamy: