Katowicki Jarmark Bożonarodzeniowy jest magiczny. Rozświetla miasto kolorami i gwarem

Już kolejny raz katowicki Jarmark Bożonarodzeniowy jest "na wypasie". W zeszłym roku pojawiło się po raz pierwszy sporej wielkości młyńskie koło, i widać, że robi różnicę. Zobaczcie, jak pięknie wygląda Jarmark na katowickim Rynku.

Katowicki Jarmark Bożonarodzeniowy to jeden z najładniejszych jarmarków w naszym regionie, o ile nie najładniejszy. Podczas gdy w innych miastach takie świąteczne kiermasze odbywają się zwykle tylko przez jeden weekend, katowicki zachwyca już od listopada. W dodatku w tym roku będzie czynny rekordowo długo, bo aż do 8 stycznia, czyli do weekendu Trzech Króli! Tego nie było do tej pory w Katowicach.

Na jarmarkowej scenie będzie też impreza sylwestrowa. 31 grudnia zaplanowano zabawę z didżejem na pożegnanie starego i powitanie nowego roku.

Jarmark w Katowicach zachwyca po zmroku

Wstąpienie w jarmarkowy anturaż przenosi nas w inną rzeczywistość. Można tu choć na chwilę zapomnieć o ciężkich czasach.

Trzeba przyznać, że Katowice mają Jarmark w wersji "na bogato". Są nie tylko stragany z rozmaitymi produktami, ale też i strefa spożywcza, z uroczą piramidką, gdzie można kupić grzane wino albo inne trunki (też bezalkoholowe!). Są scenki z bajek zamknięte w domkach. Jest i lodowisko (darmowe), ale prawdziwą gwiazdą Jarmarku jest rozświetlona choinka. W tym roku to to 14-metrowy świerk, który przyjechał do Katowic z Orzesza.

Jest też młyńskie koło. Ta karuzela pojawiła się w Katowicach przed Teatrem Śląskim po raz pierwszy w 2021 roku. Zrobiła wtedy furorę. I dzisiaj w weekendowe wieczory ustawia się tu kolejka. W tym roku atrakcja ta jest dodatkowo oświetlona i ma logo Katowic na środku.

Przy Jarmarku jest ustawione, jak zwykle, lodowisko. Tym razem ma prostokątny kształt i stoi przy wylocie ulicy Mickiewicza na Rynek, tuż obok Domu Handlowego Skarbek.

Lodowisko przy Jarmarku to tafla o wymiarach 10 na 40 metrów. Obsługują ją pracownicy MOSiR-u Katowice. Dla posiadających łyżwy korzystanie z lodowiska jest bezpłatne. Ci, którzy sprzętu nie mają mogą go na miejscu wypożyczyć. Za łyżwy czy kask trzeba zapłacić 8 zł za godzinę. Za pingwina lub misia do nauki jazdy – 15 zł za godzinę. Wypożyczalnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-20.00 oraz w weekendy w godzinach 10.00-20.00.

22 12 07 T Staniek Jarmark Świąteczny Katowice 00661

Może Cię zainteresować:

QUIZ. Czy umiesz mówić po katowicku? Sprawdź, czy jesteś prawdziwym katowiczaninem

Autor: Katarzyna Pachelska

19/12/2022

Dom Wojciecha Kilara

Może Cię zainteresować:

Dom Kilara dalej będzie żyć muzyką. Ogłoszono przetarg na budowę Katowickiego Centrum Edukacji Muzycznej

Autor: Katarzyna Pachelska

19/12/2022

Lokal na kulturę, Katowice

Może Cię zainteresować:

Trzy nowe biznesy z "Lokalu na kulturę" w centrum Katowic: Śląskie Lumpiary, Centrum Przestrzeni i pracownia rzeźbiarsko-ceramiczna

Autor: Katarzyna Pachelska

18/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Diabelski młyn, Katowice

20 zł za bilet na diabelski młyn w Katowicach to dużo?

Jarmark Bożonarodzeniowy, Katowice

Świąteczny klimat Katowic to nie tylko Jarmark na Rynku

Jarmark, Katowice Rynek

Jarmark Bożonarodzeniowy rekordowo długi

Jarmark wielkanoc katowcie 28

Świąteczny klimat na katowickim Rynku

Jarmark Wielkanocny Katowice

Jarmark Wielkanocny na Rynku od 1 kwietnia. Serio!

Rynek, Katowice

Diabelski młyn jednak będzie nadal działać na Rynku

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować