Katowicki Jarmark Bożonarodzeniowy jest magiczny. Rozświetla miasto kolorami i gwarem

Już kolejny raz katowicki Jarmark Bożonarodzeniowy jest "na wypasie". W zeszłym roku pojawiło się po raz pierwszy sporej wielkości młyńskie koło, i widać, że robi różnicę. Zobaczcie, jak pięknie wygląda Jarmark na katowickim Rynku.

Katowicki Jarmark Bożonarodzeniowy to jeden z najładniejszych jarmarków w naszym regionie, o ile nie najładniejszy. Podczas gdy w innych miastach takie świąteczne kiermasze odbywają się zwykle tylko przez jeden weekend, katowicki zachwyca już od listopada. W dodatku w tym roku będzie czynny rekordowo długo, bo aż do 8 stycznia, czyli do weekendu Trzech Króli! Tego nie było do tej pory w Katowicach.

Na jarmarkowej scenie będzie też impreza sylwestrowa. 31 grudnia zaplanowano zabawę z didżejem na pożegnanie starego i powitanie nowego roku.

Jarmark w Katowicach zachwyca po zmroku

Wstąpienie w jarmarkowy anturaż przenosi nas w inną rzeczywistość. Można tu choć na chwilę zapomnieć o ciężkich czasach.

Trzeba przyznać, że Katowice mają Jarmark w wersji "na bogato". Są nie tylko stragany z rozmaitymi produktami, ale też i strefa spożywcza, z uroczą piramidką, gdzie można kupić grzane wino albo inne trunki (też bezalkoholowe!). Są scenki z bajek zamknięte w domkach. Jest i lodowisko (darmowe), ale prawdziwą gwiazdą Jarmarku jest rozświetlona choinka. W tym roku to to 14-metrowy świerk, który przyjechał do Katowic z Orzesza.

Jest też młyńskie koło. Ta karuzela pojawiła się w Katowicach przed Teatrem Śląskim po raz pierwszy w 2021 roku. Zrobiła wtedy furorę. I dzisiaj w weekendowe wieczory ustawia się tu kolejka. W tym roku atrakcja ta jest dodatkowo oświetlona i ma logo Katowic na środku.

Przy Jarmarku jest ustawione, jak zwykle, lodowisko. Tym razem ma prostokątny kształt i stoi przy wylocie ulicy Mickiewicza na Rynek, tuż obok Domu Handlowego Skarbek.

Lodowisko przy Jarmarku to tafla o wymiarach 10 na 40 metrów. Obsługują ją pracownicy MOSiR-u Katowice. Dla posiadających łyżwy korzystanie z lodowiska jest bezpłatne. Ci, którzy sprzętu nie mają mogą go na miejscu wypożyczyć. Za łyżwy czy kask trzeba zapłacić 8 zł za godzinę. Za pingwina lub misia do nauki jazdy – 15 zł za godzinę. Wypożyczalnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-20.00 oraz w weekendy w godzinach 10.00-20.00.

Katowice spodek

Może Cię zainteresować:

QUIZ. Czy umiesz mówić po katowicku? Sprawdź, czy jesteś prawdziwym katowiczaninem

Autor: Katarzyna Pachelska

15/05/2024

Dom Wojciecha Kilara

Może Cię zainteresować:

Dom Kilara dalej będzie żyć muzyką. Ogłoszono przetarg na budowę Katowickiego Centrum Edukacji Muzycznej

Autor: Katarzyna Pachelska

19/12/2022

Lokal na kulturę, Katowice

Może Cię zainteresować:

Trzy nowe biznesy z "Lokalu na kulturę" w centrum Katowic: Śląskie Lumpiary, Centrum Przestrzeni i pracownia rzeźbiarsko-ceramiczna

Autor: Katarzyna Pachelska

18/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon