Katowicki oddział EPAM Systems ma 5 lat

Jeden z globalnych liderów branży oprogramowania obchodzi swoje urodziny! Katowicki oddział EPAM Systems ma już 5 lat! zatrudnia obecnie ponad 200 specjalistów IT z regionu i systematycznie zwiększa zatrudnienie. Pracę w EPAM Katowice mogą znaleźć m.in. specjaliści Java, JavaScript, .NET, QA i Cloud oraz analitycy biznesowi i eksperci Big Data.

Najlepsze Miejsce Pracy w IT w Polsce

EPAM System znajduje się w kompleksie Silesia Business Park

Biura EPAM Katowice zlokalizowane są w kompleksie Silesia Business Park. Lokalizacja umożliwia łatwy i sprawny dojazd do pracy z całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Obecnie w firmie obowiązuje hybrydowy model pracy.

– Dołączając do EPAM Systems, specjaliści IT stają się częścią zespołów pracujących nad wdrożeniami dla wielu rozpoznawalnych klientów z całego świata. Globalnie firma zatrudnia już ponad 43 000 specjalistów z ponad 35 krajów. Pracownicy EPAM Katowice współtworzą rozwiązania dla wiodących firm z sektora finansowego i ubezpieczeniowego, koncernów medialnych, dostawców usług telekomunikacyjnych, systemów prognozowania pogody i wielu innych. Naszym wyróżnikiem są jasno zdefiniowane ścieżki kariery i możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Zarówno juniorzy, jak i doświadczeni inżynierowie oraz osoby zainteresowane rozwojem menedżerskim, mogą znaleźć w EPAM projekty i wyzwania zapewniające długofalowy rozwój – mówi Dawid Niedzwiedz, Senior Software Engineering Manager zarządzający katowickim oddziałem EPAM Systems.

Firma EPAM Systems jest obecna na polskim rynku od 2011 roku. Oprócz Katowic, oddziały EPAM zlokalizowane są w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie. W całej Polsce firma zatrudnia już ponad 3000 osób.

Najlepsze Miejsce Pracy w IT w Polsce

W lutym 2021 roku EPAM Systems został ogłoszony zwycięzcą badania AudIT 2020 przeprowadzanego przez Computerworld we współpracy z Kantar i otrzymał tytuł „Najlepsze Miejsce Pracy w IT w Polsce”. EPAM organizuje TechTalki, meetupy oraz konferencje branżowe. Z myślą o osobach, które chcą rozpocząć karierę w sektorze IT, firma tworzy programy edukacyjne ukierunkowane na zdobycie praktycznej wiedzy i doświadczenia projektowego. Jeszcze w sierpniu br. uruchomiony zostanie 13-tygodniowy kurs Java Fast Track Program, przygotowany dla studentów, którzy chcą rozpocząć pracę jako deweloperzy Java. Rekrutacja trwa do 23 lipca.

Ponad 5 600 osób studiuje kierunki związane z IT w Katowicach

Zgodnie z danymi przedstawionymi w najnowszym raporcie „Sektor Nowoczesnych Usług Biznesowych 2021”, opracowanym przez ABSL, obecnie na uczelniach w Katowicach i Metropolii GZM kierunki związane z IT studiuje ponad 5 600 osób, a jeszcze więcej doświadczonych specjalistów realizuje projekty informatyczne w katowickich centrach. Warto podkreślić, że to właśnie usługi IT są główną kategorią usług świadczonych w centrach na obszarze Katowic i GZM i na nie przypada 43% zatrudnienia w branży.

Dzięki pracodawcom takim jak EPAM, przyszli inżynierowie, jeszcze w czasie studiów, mogą zdobyć cenne doświadczenie w jednej z najszybciej rozwijających się branż na świecie. Postępowe podejście firmy pozwala pracownikom na ciągły rozwój umiejętności i kreatywności. Cieszę się, że firma pozwala rozwijać kompetencje katowiczan i zwiększa atrakcyjność naszego miasta oferując nowoczesne usługi dla wielu rozpoznawalnych globalnie firm – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Rozwój EPAM Systems w Polsce otwiera również możliwości dla specjalistów z obszarów wsparcia biznesu oraz osób zainteresowanych pracą w trybie zdalnym. Wszystkie aktualne oferty pracy dostępne są na stronie: https://careers.epam-poland.pl...

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Katowice inwestycje

Inwestorzy wybierają Katowice. Tworzą się nowe...

Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju

Marcin Wilk o Europejskim Forum Przyszłości. Wideo

Znamy kolejnego najemcę Global Office Park

Znamy kolejnego najemcę Global Office Park

Keywords Studios zatrudni 300 pracowników

Keywords Studios zatrudni 300 pracowników

Katowice praca 2021 Globalne Centrum Usług Biznesowych Grupy Ammega poszukuje pracowników

Jest praca w Globalnym Centrum Usług Biznesowych

Ktw katow

LKQ Europe zatrudni 250 osób w Katowicach

Biznes

Praca w Katowicach. Francuska firma chce...