Katowickie pogotowie wysyła na Ukrainę trzy ambulanse. Trafią do Iwano-Frankowska

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach wyśle trzy swoje ambulanse do Ukrainy. Karetki trafią do miasta Iwano-Frankowsk na zachodzie kraju.

WPR Katowice
Trzy ambulansy z Katowic trafią na Ukrainę

Trzy ambulanse przekazane przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach zostaną niebawem przekazane do Klinicznego Centrum Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Iwano-Fankowsku. Pojazdy trafią tam na zasadzie darowizny. Jak przekonują przedstawiciele WPR Katowice, wysłanie karetek na Ukrainę nie sprawi, że ucierpią na tym pacjenci w województwie śląskim.

– Darowizna ambulansów nie wpłynie na naszą działalność. To pojazdy wycofane z systemu, będące w naszej flocie w rezerwie. Choć mają swoje lata, to nadal są sprawne. Sądzę, że przydadzą się służbom medycznym działającym w warunkach wojennych. O tym wiedzą Ukraińcy i sami mówili nam, że tam, gdzie toczą się walki, takie samochody znajdą zastosowanie – wyjaśnia Łukasz Pach, dyrektor WPR w Katowicach.

Ukraińskim służbom medycznym przekazane zostaną:

- Renault Master, rok produkcji 2008, wraz z noszami głównymi,
- Renault Master, rok produkcji 2010, wraz z noszami głównymi EFX oraz transporterem noszy,
- Renault Master, rok produkcji 2010, wraz z noszami głównymi EFX oraz transporterem noszy.

Samochody mają po kilkaset tysięcy kilometrów „na liczniku”. Przedstawiciele WPR Katowice twierdzą jednak, że nie jest to żadna przeszkoda, bo zamontowane w nich silniki Diesla są bardzo wytrzymałe.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon