Katowiczanie wejdą do klatki. Będą się bić na KSW 65

Już 18 grudnia w Arenie Gliwice odbędzie się gala KSW 65. W klatce zobaczymy dwóch wojowników, którzy pochodzą z Katowic. To Patryk Likus i Adam Niedźwiedź.

Fot. Materiały Prasowe
KSW 65

Przed nami ostatnia gala KSW w 2021 roku. Tym razem wojownicy przyjadą na Górny Śląsk, a 65. gala odbędzie się w Arenie Gliwice. W walce wieczoru zobaczymy starcie Mameda Chalidowa z Roberto Soldiciem i będzie to jeden z największych hitów w polskim MMA w ostatnich latach.

Nastolatek z Katowic chce znowu wygrać

Mieszkańców Katowic jednak powinny zainteresować dwa inne pojedynki. W klatce zobaczymy Patryka Likusa. To 19-latek z naszego miasta, który na początku tego roku zadebiutował w zawodowym MMA.

Zawodnik MMATADORES Katowice w marcu pokonał Cypriana Wieczorka na gali KSW 59. Teraz jednak poprzeczka będzie zawieszona wyżej. W Gliwicach jego przeciwnikiem będzie Luke Santarelli. To Norweg o włoskich korzeniach, który nie lubi kalkulować w oktagonie. 27-latek ma na koncie dwie walki i obie wygrał przez nokaut w pierwszej rundzie.

- Nasz Proca, czyli Patryk Likus, zmierzy się w swoim drugim pojedynku dla polskiego giganta z bardzo opresyjnie walczącym rywalem. Trudne zadanie przed Procą, ale idziemy tam dać z siebie wszystko i wygrać! Ciężko pracujemy nad tym, żeby to się udało i było jak najbardziej widowiskowo! - zapowiada klub Likusa.

Niedźwiedź będzie polować na Draculę

Z innym ekspertem od szybkich nokautów spotka się Adam Niedźwiedź. To także zawodnik z Katowic, który obecnie trenuje w Silesian Cage Club. Swego czasu głośno o nim było za sprawą udziału w programie "Top Model". Dziś 27-latek głównie skupia się na karierze w MMA.

Wojownik, który najlepiej czuje się w parterze, stoczył już dwie walki w KSW. W debiucie przegrał z Kacprem Koziorzębskim. Potem oczarował kibiców efektownym poddaniem trójkątem rękoma w starciu z Jakubem Kamieniarzem.

Walka Niedźwiedzia na KSW 65 będzie niezwykle interesująca, bo dostał rywala, który rządzi w stójce. Ion Surdu, którego nazywają "Dracula", w dotychczasowej karierze wygrał 11. walk i tylko trzy przegrał. Ośmiokrotnie zwyciężał po nokaucie w pierwszej rundzie. Na KSW 60 posłał na deski Kacpra Koziorzębskiego kopnięciem w głowę, co Rumunowi może dać nagrodę za nokaut roku.

Gala KSW 65 odbędzie się 18 grudnia w Arenie Gliwice. Transmisję na żywo można oglądać wyłącznie w platformie Viaplay.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon