Katowiczanka – samo zdrowie? Miasto montuje zdroje uliczne z wodą pitną.

Plac Miarki zdrój uliczny 1024x768

To kolejny element kampanii “Kranówka katowicka - szluknij sie z kokotka”.

Od teraz nie tylko na Mariackiej i w parku Budnioka możemy napić się za darmo z sieci wodociągowej. Nowy, miejski zdrój otwarto na Placu Miarki. Kolejny będzie niedługo w parku na Zadolu.

Nie musimy obawiać się o jakość płynu, ponieważ woda w sieci jest dobrej jakości i jest zdatna do picia. Musi spełniać normy określone w prawie polskim i unijnym, dlatego poddawana jest badaniom fizykochemicznym i mikrobiologicznym. Próbki wody badane są również przed podłączeniem nowo wybudowanej sieci oraz w przypadku zgłoszeń o pogorszeniu jakości wody. - czytamy na stronie katowickich wodociągów.

Ponadto, w okresie letnim, krany na Mariackiej są czyszczone 4 razy w tygodniu. Kiedy są wyłączone (od listopada, do marca), 2 razy. Wodociągi, także raz w miesiącu pobierają z nich wodę do badania.

Saturator

W ramach kampanii, kranówki możemy się napić także m.in. w Biurze Obsługi Mieszkańców przy Rynku i w Biurze Obsługi Klientów wodociągów. Co ciekawe, korzystają z niej także radni, podczas sesji rady miasta, a także klienci kawiarni.

Dla mieszkańców, miasto, przygotowało także w wakacyjne piątki i soboty, atrakcję. Na katowickim rynku, można się napić wody z oryginalnego saturatora.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: