Keywords Studios otwiera oddział w Katowicach. Zatrudni 300 pracowników

Kolejna firma w Katowicach poszukuje pracowników. Keywords Studios świadczy usługi dla globalnej branży gier wideo, rozwija się i ogłasza rozszerzenie działalności w biurze w Katowicach.

Keywords Studios zatrudni 300 pracowników

Keywords Studios otwiera oddział w Katowicach

Zaczęło się od biura w Katowicach, które powstało w 2018 roku. Zatrudniało wówczas 200 pracowników w dziale Player Support (PS- dział wsparcia gracza). W ostatnim roku rozwinęło się bardzo szybko w dużej mierze dzięki jednej z linii serwisowych - Functionality Quality Assurance (FQA - dział testów funkcjonalnych), oraz stabilnego wzrostu wewnątrz działów Player Support oraz Localization Quality Assurance (LQA - dział zapewnienia jakości lokalizacji).

–Od dłuższego czasu wszyscy obserwują wzrost wartości rynku gamingu na całym świecie. My również dostrzegliśmy siłę tej branży i zdecydowaliśmy się na współpracę przy Intel Extreme Masters, która pozwoliła na zaistnienie, a przez kolejne lata wzmocnienie Katowic na światowej mapie e-sportu. Wierzymy, iż skutkiem naszego zaangażowania w ten cykliczny event jest także zakorzenienie oraz rozwój firm tworzących gry komputerowe w Katowicach - takich jak Keywords Studios. Gratuluję firmie dynamicznego rozwoju, zarówno pod względem liczby pracowników jak i realizowanych linii biznesowych. Inwestycja ta jest dla nas bardzo wartościowa ze względu na wzrost zatrudnienia w Katowicach oraz możliwość rozwoju zawodowego. Ponadto jest doskonałym połączeniem pracy z hobby, ponieważ duża część pracowników Keywords Studios to po prostu pasjonaci gier. Wszystkim życzę takiej możliwości samorealizacji w pracy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Obecnie Keywords Studios liczy ponad 700 osób w stolicy Śląska. Świadczą one usługi dla deweloperów i wydawców gier komputerowych, testując tłumaczenia gier, sprawdzając ich funkcjonalność a także zapewniając najwyższej jakości obsługę gracza. Keywords pragnie poszerzyć to grono o osoby, które są miłośnikami gier wideo i chce budować coraz lepsze doświadczenia w branży cyfrowej dla ludzi na całym świecie. Katowicki oddział zatrudni także nowych członków zespołów wsparcia w tym IT, HR, Finansów.

Katowice. Keywords Studios zatrudni 300 pracowników

Biuro powstało w Katowicach głównie dzięki dostępowi do dużej bazy wykształconych i świetnie przygotowanych kandydatów. - Mimo pandemii i trudności związanych z COVID-19, w 2020 roku nadal bardzo prężnie się rozwijaliśmy i tworzyliśmy nowe miejsca pracy z sukcesem przeprowadzając rekrutacje zdalne nowych pracowników. Planujemy dalszy rozwój i powiększenie naszego zespołu o kolejne 300 osób; naszym celem jest zatrudnienie w sumie 1000 osób do końca 2021 – wyjasnia Katarzyna Zaręba, dyrektor katowickiej siedziby tak mówi o rozwoju firmy

Obecnie większość zatrudnionych pracuje zdalnie z domu. Wiele osób z niecierpliwością czeka na powrót do biura. - Ten dynamiczny wzrost był głównym czynnikiem sukcesu naszej linii produkcyjnej FQA. Ciągły rozwój nas samych i naszych możliwości powoduje, że sukces ten może być śmiało przypisany ciężkiej pracy wspaniałego i oddanego zespołu, który tworzy fundament tego, co robimy – mówi Łukasz Szewczyk, QA Manager oddziału w Katowicach

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon