Kids smile studio Katowice - kompleksowe leczenie zębów w przyjaznej atmosferze

Gabinet stomatologiczny często kojarzy się z bólem oraz nieprzyjemnymi zabiegami. Czas to zmienić i zadbać o komfort dzieci i ich rodziców. Szukasz empatycznego stomatologa dziecięcego w Katowicach? Odwiedź Kids Smile Studio Katowice i przekonaj się, że mamy najlepsze podejście do Najmłodszych Pacjentów!

Kids smile studio Katowice - kompleksowe leczenie zębów w przyjaznej atmosferze

Gabinety stomatologiczne, które zachwycają kolorami

Placówka Kids Smile Studio w Katowicach zaprojektowana została tak, aby już od przekroczenia progu wprowadzać w dobry nastrój. W każdym pokoju rządzi inna bajkowa postać. Twoje dziecko lubi oglądać „Króla Lwa”, „Gdzie jest Dory” lub „Toy Story”, a może uwielbia „Psi Patrol”? To wspaniale, bo nasze ściany zdobią tapety ze scenami z tych bajek.

Nasze Centrum Stomatologiczne w Katowicach to miejsce stworzone z troską i miłością do dzieci. Dokładamy wszelkich starań, aby wizyta przebiegła miło i przyjemnie, dlatego zapraszamy do umówienia wizyty. Do zobaczenia w naszej kolorowej klinice dentystycznej!

Udogodnienia, które czekają na Ciebie i Twoją pociechę w Kids Smile Studio Katowice: duży parking, podjazd dla niepełnosprawnych, bawialnia dla dzieci zaprojektowana w duchu Montessori, klimatyzowane gabinety, pyszna kawa dla opiekunów dzieci.

Stomatolog dziecięcy, dla którego najważniejszy jest uśmiech dziecka

Chcemy stworzyć przyjacielską relację dziecko-stomatolog, dlatego wszyscy Mali Pacjenci są dla nas najważniejsi, a ich komfort w trakcie wizyty to priorytet. Dzieci są naszymi specjalnymi pacjentami, których traktujemy wyjątkowo. Praca w gabinecie stomatologicznym to nasza pasja i pragniemy pokazać to każdemu dziecku. Nasi wykwalifikowani lekarze i higienistki dbają o spokój i komfort dzieci oraz bezstresowe leczenie z zastosowaniem najnowszych technologii.

To nie wszystko! Organizujemy także warsztaty stomatologiczne, w których trakcie w przyjazny sposób przekazujemy dzieciom informacje na temat profilaktyki stomatologicznej. Warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.

dentysta-dzieciecy-katowice

Kids Smile Studio — leczenie zębów mlecznych w Katowicach

Oferujemy kompleksowe leczenie zębów mlecznych (później oczywiście też leczenie zębów stałych), w tym leczenie próchnicy i innych problemów związanych z jamą ustną dziecka. Wykonujemy także zabiegi podcięcia wędzidełka, które mają za zadanie zwiększyć ruchomość wargi górnej.

Zakres zabiegów stomatologii dziecięcej:

  • leczenie zębów,
  • lakowanie,
  • fluoryzacja,
  • znieczulenie ogólne i komputerowe.

Wykonujemy także inne zabiegi stomatologiczne, maksymalnie dopasowując ofertę do sytuacji Młodego Pacjenta. Oprócz wyżej wspomnianych usług zajmujemy się również ortodoncją dziecięcą. Na pierwszą konsultację ortodontyczną zapraszamy już w wieku 6 lat. Gdy lekarz stwierdzi nieprawidłowe ułożenie zębów, najczęściej wybieramy aparat ruchomy — zakładany tylko na noc.

Kiedy jest najlepsza pora na sprawdzenie rozwoju twarzy, jamy ustnej oraz stanu zębów?

Najlepiej, gdyby do pierwszej wizyty doszło od razu po pojawieniu się pierwszych ząbków. Zwykle jednak pierwsza wizyta odbywa się w wieku dwóch - maksymalnie trzech lat (zanim zęby mleczne zaczną się psuć). Można uniknąć wtedy leczenia, które mogłoby przysporzyć dziecku złych wspomnień. Najważniejsza jest profilaktyka, dlatego jak najwcześniej przyzwyczajaj swoje dziecko do regularnych wizyt kontrolnych.

Jak wygląda pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym Kids Smile Katowice?

Twoje dziecko stresuje się wizytą adaptacyjną? Przedstaw mu, co czeka je w naszym gabinecie — odpowiednie wsparcie i rozmowa dziecka z rodzicem przed spotkaniem, będą bardzo pomocne. Jak wyglądają wizyty adaptacyjne? Jest to forma zabawy, która ma przyzwyczaić dziecko do miejsca. Nie wykonujemy wtedy żadnych zabiegów stomatologicznych, a jedynie tłumaczymy, na czym polega praca dentysty i pokazujemy, jak dbać o higienę jamy ustnej. Sprawdzamy również stan uzębienia małego pacjenta, po czym rodzic otrzymuje pełny raport z badania.

Pamiętaj, że wizyta adaptacyjna to kluczowy czas, który może zadecydować o tym, jak będą wyglądać kolejne spotkania ze stomatologiem. Każdego dnia udowadniamy dzieciom, że regularne wizyty u stomatologa są miłe i przyjemne. Wiedza, doświadczenie i empatia naszych specjalistów sprawia, że poradzimy sobie z każdą sytuacją.

Oprócz kolorowych wnętrz posiadamy najlepszy i profesjonalny sprzęt. W codziennej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze techniki, sprzęt i doświadczenie. Zaufaj nam, a na pewno nawiążemy przyjazną relację i sprawimy, że dziecko będzie z uśmiechem na twarzy przyjeżdżać do naszego Centrum Stomatologicznego.

Twoje dziecko panicznie boi się zabiegów stomatologicznych? Mamy na to rozwiązanie!

Leczenie pod narkozą to coraz częściej wybierana forma leczenia zębów u najmłodszych. Pozwala na bezstresowe i bezbolesne przeprowadzenie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów stomatologicznych. Wszystko przebiega szybko i bezpiecznie, dzięki zastosowanym nowym technologiom. Oferujemy również podtlenek azotu, czyli znieczulenie poprzez gaz rozweselający (sedacja wziewna gazem rozweselającym).

Zapraszamy do umawiania wizyt adaptacyjnych w naszym gabinecie stomatologicznym w Katowicach

Drogi Rodzicu, ucz swoje dziecko codziennego mycia zębów i pamiętaj o regularnych kontrolach stomatologicznych. W miarę możliwości ograniczaj również słodycze w diecie swojej pociechy. Niezdrowe przekąski zastąp zdrowymi owocami, które dostarczą dziecku dodatkowych wartości odżywczych, a nie samych pustych kalorii i cukru, które przyczyniają się do rozwoju próchnicy.

Serdecznie zapraszamy do naszego Centrum Stomatologii w Katowicach! Sprawdź naszą ofertę na stronie https://www.kids-smile-studio-katowice.pl/

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon