Kiedy mniej znaczy więcej, czyli dlaczego warto czytać etykiety

Parówki to jeden z ulubionych produktów śniadaniowych Polaków. Niestety jest wciąż owiany złą sławą. Na pewno wielu z nas słyszało legendy na temat tajemnicy jaką stanowi ich szczegółowy skład. Dlatego wciąż pada pytanie czy parówki mogą być zdrowe oraz czym najlepiej kierować się przy ich wyborze. Dolina Dobra udowadnia, że wbrew panującym mitom, parówka może być prawdziwym hitem – wystarczy sprawdzić jej skład.

Kiedy mniej znaczy więcej, czyli dlaczego warto czytać etykiety

Wśród Polaków coraz bardziej rośnie świadomość tego, jak ważna do prawidłowego funkcjonowania organizmu jest dieta. Z tego powodu coraz częściej unikają konserwantów i sztucznych wzmacniaczy smaku oraz dokładniej czytają etykiety. Dotyczy to także parówek. Niestety propozycje dostępne na rynku, serwowane czasem przez najpopularniejszych producentów, mogą zawierać E 621, czyli wzmacniacz smaku tj. glutaminian sodu, fosforany lub co gorsza nawet MOM. Z pomocą przychodzi tu etykieta, której treść warto przeczytać przed zakupem produktu. Dlatego warto zmienić swoje przyzwyczajenia zakupowe i być otwartym na zamienniki do produktów do których jesteśmy przyzwyczajeni. One też mogą nam dostarczyć te same walory smakowe czy odżywcze ale bez sztucznych dodatków.

Czysta etykieta w parówkach nie powinna być mitem. Chcąc odczarować tą kategorię produktów Dolina Dobra stworzyła prawdziwy hit. Produkt, oprócz wysokiej jakości mięsa wieprzowego zawiera tylko naturalne dodatki oraz przyprawy. Dolina Dobra może pochwalić się również polską hodowlą, dzięki czemu kupując produkty z portfolio marki mamy pewność, że wybraliśmy w 100% polskie mięso. Nie ma więc mowy o żadnym imporcie składników z zagranicy, jak to się dzieje w przypadku wielu firm konkurencyjnych. Firma od wielu lat prowadzi produkcję w unikatowym modelu od pola do stołu. To oznacza, że ma swoje własne pola, na których uprawia zboża, z których następnie produkuje paszę dla zwierząt. Dolina Dobra posiada także własne hodowle i zakłady przetwórcze. Dzięki temu realizuje model gospodarki obiegu zamkniętego i ma kontrolę nad całym łańcuchem powstawania produktu. Parówki Dobre po zaledwie dwóch miesiącach istnienia na rynku mogą pochwalić się wysokim zainteresowaniem konsumentów oraz rozpoznawalnością na poziomie 43% wśród grupy dorosłych Polaków. Parówki Dobre są chętnie wybierane przez klientów, również dlatego, że udowadniają, że zdrowszy produkt nie musi oznaczać wyższej ceny.

Jako firma postawiliśmy sobie dosyć ambitny cel – stworzyć parówki, które zmienią rynek i udowodnią, że nie musimy walczyć z wyrzutami sumienia. Po wielu próbach smakowych wypracowaliśmy produkt, który cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Droga do jego osiągnięcia nie była jednak łatwa. Trudno było usatysfakcjonować gusta konsumentów od lat przyzwyczajonych przez liderów rynkowych do parówek z glutaminianem sodu, który sztucznie podkręca smak. Dopiero po dodaniu do naszych parówek naturalnych przypraw i po zapoznaniu się przez respondentów ze składem – zdeklasowaliśmy konkurencję w badaniach smakowych typu „blind test” podkreśla Artur Węgłowski, Dyrektor Handlowy Goodvalley, Producenta marki Dolina Dobra.

Jak wybrać dobrze?

W selekcji wartościowych produktów mogą pomóc wyróżnienia, przyznawane żywności najwyższej jakości. Parówki Dobre zdobyły odznaczenia takie jak Złoty Laur Konsumenta 2023, Konsumencki Lider Jakości 2022, Godło Dobra Marka 2022 oraz wyróżnienie w konkursie Złotych Innowacji.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon