Dla jednych Górnik Zabrze, dla drugich Rosja. Kiosk na os. Witosa zmieni barwy?

Urząd Miasta Katowice chce, aby dzierżawca przemalował kiosk na osiedla Witosa. Dla jednych znajdują się na nim barwy Górnika Zabrze, dla innych Rosji. Wielu mieszkańców osiedla sytuacja w ogóle nie razi. Szczególnie kibice Górnika są zdania, że przemalowywanie kiosku w związku z agresją Rosji na Ukrainę byłoby absurdem.

Kiosk pomiędzy ul. Wincentego Witosa i Władysława Grabskiego kilka lat temu został przemalowany przez kibiców na barwy żółto-zielono-czarne oraz biało-niebiesko-czerwone, czyli barwy GKS-u Katowice oraz Górnika Zabrze - dwóch sympatyzujących ze sobą klubów. Nie budził kontrowersji, aż do rosyjskiej inwazji na Ukrainę, kiedy części mieszkańców zaczął kojarzyć się z flagą Rosji.

Sprawa została zgłoszona do Urzędu Miasta Katowice, a ten w ostatnich dniach skierował do dzierżawcy obiektu pismo, aby dowiedzieć się, co dalej z kioskiem. Magistrat chciałby, aby został on jednolicie przemalowany i stał się bardziej "estetyczny".

- Czekamy, aż dzierżawca ustosunkuje się do naszego pisma i wyjaśni, jakie są jego dalsze plany wobec tego budynku - wyjaśnia Sandra Hajduk, rzeczniczka Urzędu Miasta Katowice.

Kibice: bez przesady, to barwy klubu

Radny Krzysztof Kraus zaproponował, aby na kiosku umieścić herby GKS-u Katowice oraz Górnika Zabrze i w ten sposób rozwiązać problem, zamiast go eskalować i sprawić, że w dzielnicy pojawią się kolejne malunki. Przypomnijmy, że wcześniej, zanim kiosk został pomalowany, znajdowały się na nim m.in. niecenzuralne hasła i nazwy klubów.

Wielu mieszkańców osiedla Witosa w ogóle nie rażą barwy, w jakie pomalowany jest kiosk. Szczególnie fanów Górnika. Dla nich to po prostu barwy klubu, któremu kibicują. Podkreślają, że nawet u Ukraińców, którzy mieszkają czy pracują na Witosa, a kibicują Górnikowi Zabrze, kolory kiosku nie budzą negatywnych emocji.

- Głupota! - kibic z Witosa dosadnie ocenia sytuację. - To tak, jakby wymagać od drużyny, by zmieniła barwy klubowe, bo komuś przypadkowo kojarzą się z flagą Rosji. Przecież kiosk był tak pomalowany już na długo przed rosyjską agresją na Ukrainę. Bez przesady.

(współpraca BOR)

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Gks katowice mistrz polski

GKS Katowice zdobył mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie

Awantura na meczu GKS Katowice - Ruch Chorzów

Awantura na GieKSie. Klub odcina się od pseudokibiców

Gks katowice siatkowka plusliga

Katowiccy siatkarze już zapisali się w historii

272300022 438732337830542 4324112519862238413 n

Kryzys? Jaki kryzys? GKS wrócił na fotel lidera

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Youtuberzy katowice

Youtuberzy z Katowic. Gwiazdy polskiego...