Kobieca drużyna GKS Katowice wywalczyła Orlen Puchar Polski kobiet. Po raz pierwszy w swojej historii!

W dzisiejszym (19 maja 2024 r.) finale Orlen Pucharu Polski kobiet, rozgrywanym na Arenie Lublin, drużyna GKS-u Katowice pokonała Śląsk Wrocław 3:0 i po raz pierwszy w swojej historii sięgnęła po krajowy puchar.

Gks katowice kobiety

O wygranej piłkarek z GKS Katowice przesądziły bramki:

  • Marleny Hajduk,
  • Nicoli Brzęczek,
  • Aleksandry Nieciąg.

To kolejny wielki sukces kobiecej GieKSy i trener Karoliny Koch, która w 2023 roku poprowadziła piłkarki klubu do pierwszego w historii sekcji mistrzostwa Polski.

GKS Katowice na drodze do triumfu w Orlen Pucharze Polski kobiet pokonał we wcześniejszych etapach rozgrywek zespoły:

  • Ślęzy Wrocław (4:1),
  • Pogoni Szczecin (4:1),
  • Rekordu Bielsko-Biała (5:1),
  • GKS-u Górnika Łęczna (2:1),
  • TME SMS-u Łódź (1:0).

- Wywalczenie Pucharu Polski to moment ogromnej radości dla całej społeczności GKS-u Katowice. „UKOCHANE” po raz kolejny potwierdziły swoją wybitną klasę sportową. Składam wyrazy wielkiego uznania dla całej kobiecej sekcji piłkarskiej naszego Klubu i trener Karoliny Koch, która zapisała się na trwałe w historii GieKSy i całej żeńskiej piłki. Gratuluję Wam i dziękuję za radość, jakiej nam dostarczyłyście w wielkim finale - mówi Krzysztof Nowak, prezes GKS-u Katowice.

GKS Katowice stoi przed szansą na krajowy dublet, czyli dołożenie do triumfu w Orlen Pucharze Polski kobiet, także obrony mistrzostwa kraju. Na dwie kolejki przed końcem sezonu 2023/2024 Orlen Ekstraligi kobiet piłkarki GKS-u zajmują pierwsze miejsce w tabeli z przewagą 3 punktów nad drugą Pogonią Szczecin.

W niedzielę 26 maja o godzinie 15:30 Mistrzynie Polski rozegrają ostatnie w tym sezonie spotkanie na Stadionie Miejskim w Katowicach, a ich rywalem będzie ponownie Śląsk Wrocław.

Stadion katowice

Może Cię zainteresować:

Metropolia GZM daje 39 mln zł na budowę stadionu GKS Katowice. Czy takie powinny być priorytety Metropolii? - pyta Czytelnik Ślązaga

Autor: Franciszek Krawczyk

24/03/2024

Kamienica mcdonalds katowice

Może Cię zainteresować:

Restauracja McDonald's powstaje przy katowickim Rynku. Trwa remont zabytkowej kamienicy na rogu z al. Korfantego

Autor: Katarzyna Pachelska

17/05/2024

Aleja gwiazd siatkowki janusz

Może Cię zainteresować:

Kolejne nazwiska w katowickiej Alei Gwiazd Siatkówki! To Aleksandra Jagieło, Magdalena Śliwa, Jakub Jarosz i Marcin Janusz

Autor: Redakcja

16/05/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon