Kobieca Gieksa się wzmacnia. Są transfery i przedłużenia kontraktów czołowych postaci

3 nowe piłkarki, 2 nowe kontrakty. Tak wygląda niedawny bilans kadrowy kobiecej drużyny GKS Katowice. Prezentuje się obiecująco, a to wcale nie musi być koniec

Dwa transfery piłkarek

Do Trójkolorowych dołączyły ostatnio Katarzyna Nowak oraz Patrycja Michalczyk. Pierwsza z nich jest 20-letnią obrończynią kupioną z Pogoni Dekpolu Tczew. Na Pomorzu grała przez ostatnie 3 lata, w tym czasie awansowała do Ekstraligi kobiet, zdobyła również mistrzostwo Polski U-19.

Nowak swoje piłkarskie kroki zaczęła stawiać w LKS Koronie Piaski, z której trafiła do Pogoni. W ubiegłym sezonie w 20 meczach strzeliła 2 gole, z jej pomocą tczewianki zakończyły kampanię na 8. miejscu z bezpieczną, 7-punktową przewagą nad strefą spadkową.

Drugim transferem drużyny z ul. Bukowej jest Patrycja Michalczyk, obrończyni mająca za sobą ośmioletnią grę w klubach ze Szczecina, Olimpii i Pogoni. Pochodząca z Kłodzka piłkarka pochwalić się może naprawdę pokaźną gablotą, jest bowiem mistrzynią Europy U-17, zdobyła medal w każdym kolorze na mistrzostwach Polski juniorek (z AZS Wrocław), w końcu w mijającym sezonie pomogła Pogoni zdobyć mistrzostwo Polski. Przypomnijmy, Portowczynie miały tyle samo punktów na finiszu, co ...GKS.

Do pierwszej drużyny GKS dołączyła też Alicja Wojas, 15-latka z Młodej GieKSy, młodzieżowa reprezentantka Śląska i zdobywczyni Pucharu Polski na szczeblu śląskim.

Czołowe osoby zostają w klubie

W końcu kontrakt przedłużyła trenerka klubu Karolina Koch. Umowa obowiązuje do 2026 r. Koch GKS trenuje od marca 2022 r., zdobyła ze swoimi podopiecznymi Puchar Polski i srebrny medal mistrzostw Polski. Na dłużej w barwach GieKSy będziemy także oglądali Aleksandrę Nieciąg. 25-letnia pomocniczka, jedna z czołowych strzelczyń w klubu w sezonie (7 goli), grać będzie przynajmniej do 2025 r.

Katowice nowy stadion budowa 12

Może Cię zainteresować:

Nowy stadion miejski w Katowicach będzie gotowy w tym roku, ale nie na wielki powrót GKS-u do Ekstraklasy. Zdjęcia z drona

Autor: Katarzyna Pachelska

21/06/2024

Testy fms szkola katowice

Może Cię zainteresować:

Wyniki pierwszych testów FMS w Katowicach: według badań 30% dzieci w wieku szkolnym ma nadwagę

Autor: Redakcja

14/06/2024

Katowickie centrum edukacji muzycznej dom kilara 02

Może Cię zainteresować:

Nowy „Dom Kilara” w Katowicach prawie gotowy. Wykonawca zbliża się do końca prac budowlanych

Autor: Redakcja

24/06/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon