Kobieta pobiła dwie panie na ulicy w Katowicach. Chciała im ukraść torebki. Teraz odpowie za rozbój

Niespełna rozumu, nieobliczalna i omamiona alkoholem 38-letnia kobieta napadła i pobiła dwie panie na ulicy w Katowicach. Chciała im ukraść torebki.

41 691450

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zatrzymali 38-latkę podejrzaną o dwa rozboje. Do zdarzenia doszło na ulicy Roździeńskiego. Z policyjnych ustaleń wynika, że kobieta najpierw napadła na 75-latkę, kiedy ta szła do domu. Uderzając ją po głowie i ciągnąc za uszy, zażądała oddania torebki. Dzięki reakcji świadka nie doszło do kradzieży, ale sprawczyni zbiegła z miejsca zdarzenia. O zdarzeniu zostali powiadomieni katowiccy policjanci.

Kiedy przyjmowano zgłoszenie, 38-latka napadła na kolejną kobietę. Bijąc ją po głowie, zażądała oddania telefonu komórkowego. Kiedy żądanie nie zostało spełnione, ukradła 54-latce okulary korekcyjne.

Kilka minut później rozbójniczka została zatrzymana przez policjantów OPP Katowice, którzy tego dnia pełnili służbę w naszym mieście.

- Badanie trzeźwości wskazało, że zatrzymana miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta została osadzona w policyjnym areszcie - informują katowiccy policjanci.

Prokuratura Rejonowa Katowice Południe zastosowała wobec 38-latki dozór. Podejrzana musi się zgłaszać 2 razy w tygodniu w katowickim komisariacie. Ponadto nałożono na kobietę zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Za rozboje grozi jej kara do 15 lat więzienia.

Patostreamer zatrzymany katowice 02

Może Cię zainteresować:

18-letni patostreamerzy ze Śląska, m.in. "Kawiaq", którzy upokarzali i bili kobiety, zostali zatrzymani przez policję

Autor: Katarzyna Pachelska

27/11/2023

Policja samochod

Może Cię zainteresować:

Katowice. 16-letni chłopak razem z kolegami napadł na dwóch dorosłych mężczyzn i ukradł im telefony komórkowe oraz gotówkę

Autor: Katarzyna Pachelska

25/11/2023

Pozar piekarni katowice 3 Maja 2

Może Cię zainteresować:

Pożar piekarni przy ul. 3 Maja w centrum Katowic. Dwóch lokatorów mieszkania ewakuowano

Autor: Katarzyna Pachelska

24/11/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon