Kochasz murale? Weź udział w fotograficznej grze miejskiej z nagrodami. Wiedzie ona katowickim Szlakiem Murali

Do 7 sierpnia 2021 r. można się zgłosił do udziału w grze "Muralove Katowice". Rozgrywa się ona on-line, ale udział w niej motywuje do wychodzenia z domu z aparatem i robienia zdjęć wybranym przez siebie muralom. Dodatkowym wyzwaniem jest konkurs na kreatywne zdjęcie wyrażające hasło gry. Pula nagród w grze to 2500 złotych.

Mural, Katowice

Do 9 sierpnia miasto Katowice zaprasza wszystkich chętnych do odkrywania katowickiego Szlaku Murali (zgłosić można się do 7 sierpnia na www.muralove.pl). A jest co odkrywać! Aktualnie szlak obejmuje blisko 100 prac, które znajdują się w różnych dzielnicach miasta.

Szlak katowickich murali

Szlak powstał w 2020 roku. Na stronie www.murale.katowice.eu zebrano zdjęcia i opisy, które ułatwiają planowanie muralowych wycieczek po mieście. Szczególnie warte odkrycia są miejsca spoza ścisłego centrum, jak na przykład najnowszy mural Johna Baildona w Katowicach-Załężu, gigantyczny wyłącznik przy ulicy Mikusińskiego, czy mural Jerzego Kukuczki w Katowicach-Bogucicach.

Zwiedzanie murali to obok odkrywania sztuki ulicznej również odkrywanie lokalnej historii i jej bohaterów. Na muralach uwieczniono m.in.

  • Wojciecha Korfantego,
  • Jerzego Kukuczkę,
  • Johna Baildona,
  • Henryka Kalembę,
  • Krystynę Bochenek
  • Marię Goeppert-Mayer.

Na czym polega gra z muralami

Gra jest przeznaczona dla osób polsko i anglojęzycznych. Do 7 sierpnia osoby, które zgłoszą się do gry będą miały czas na zrobienie sobie selfie przy wybranych przez siebie 10 katowickich muralach. Pierwsze 100 osób, które wyśle w tym czasie swoje zdjęcia do organizatora gry może liczyć na gwarantowaną nagrodę w postaci karty prezentowej o wartości 20 złotych.

Dodatkowym wyzwaniem jest zrobienie zdjęcia, które w kreatywny sposób odda ducha hasła „Muralove Katowice”. Wysłane najpóźniej do 7 sierpnia zdjęcia zostaną poddane głosowaniu na Facebooku poprzez tzw. like’owanie. Autor lub autorka najpopularniejszego zdjęcia otrzyma główną nagrodę w postaci karty prezentowej o wartości 500 złotych. Ogłoszenie wyników nastąpi 9 sierpnia.

Jak wziąć udział w grze

Udział w grze jest bezpłatny i przeznaczony dla osób, które ukończyły 18 lat. Do gry można dołączyć w dowolnym momencie między 30 lipca a 7 sierpnia, wypełniając zgłoszenie on-line. Link do zgłoszenia oraz regulamin gry można znaleźć na www.muralove.pl. Tam też, na stronie serwisu Facebook, będą publikowane konkursowe zdjęcia.

Organizatorem gry jest miasto Katowice, które powołało w 2020 roku Szlak Katowickich Murali. Producentem wykonawczym gry jest agencja Silesia Events.

Więcej na www.muralove.pl

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon