Koleje Śląskie: Sprinter Ornak wraca na tory!

Bez wątpienia Koleje Śląskie wsłuchują się w głosy swoich pasażerów. W efekcie regionalny przewoźnik ponownie uruchomi połączenie z Katowic do Zakopanego. Co w praktyce oznacza tylko jedno, Sprinter Ornak wraca na tory!

DSC 5557

Sprinter Ornak powraca na tory

Tak, to prawda. Sprinter Ornak będzie kursował w czasie długich weekendów, czyli od 1 do 5 maja i od 30 maja do 2 czerwca. Pociąg będzie wyjeżdżał z dworca w Katowicach o godz. 6:14, aby dotrzeć na stację docelową o godz. 10:22. W relacji powrotnej wyjazd z Zakopanego zaplanowano na godz. 16:33. Tym samym na dworzec w Katowicach Sprinter Ornak wjedzie o godz. 20:57.

Linię będzie obsługiwał EN75, czyli popularny „FLIRT”, wyposażony w 212 miejsc siedzących oraz 284 miejsca stojące. Pociąg będzie kursować w bezpośredniej relacji, czyli bez konieczności przesiadek. Warto podkreślić, że powrót Sprintera Ornaka na tory to ogromna zasługa pasażerów.

Powrót tego połączenia jest możliwy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Kolej Beskidzka oraz urzędami marszałkowskimi województw śląskiego i małopolskiego wyjaśnia Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich. I dodaje: Bardzo ważne były też dla nas głosy pasażerów, dla których to atrakcyjny turystycznie kierunek.

Konkurencyjne ceny biletów

Bez wątpienia ceny biletów na Sprinter Ornak będą konkurencyjne w stosunku do kosztów podróży samochodem z województwa śląskiego do stolicy polskich Tatr - Zakopanego. Do tego wszystkiego dochodzi wygoda podróży, bo przecież wybierając pociąg nie trzeba zmagać się z remontami na autostradzie A4 i korkami na popularnej Zakopiance. A co z biletami?

Przy zakupie biletu w kasach Kolei Śląskich za kurs w jedną stronę podróżni zapłacą 36,75 zł. Co więcej, pasażerowie mogą skorzystać z oferty „Tam i z powrotem taniej” – w tym przypadku cena ich biletu wyniesie 66,14 zł. Oczywiście istnieje jeszcze inna, tańsza alternatywa! Pasażerowie korzystający z kanałów elektronicznych i biletomatów za bilet w jedną stronę zapłacą 33,25 zł, a w ofercie „Tam i z powrotem taniej” - 59,84 zł.

Koleje Śląskie – by podróżowało się bezpiecznej i przyjemniej
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | X

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon