Koleje Śląskie wprowadziły innowacyjne oferty dla swoich usług

Zniżka do 30% na bilet bez korzystania z ulg ustawowych, podróż za 1 zł, wspólny bilet na kolej i komunikację miejską, czy to w ogóle możliwe? TAK! Koleje Śląskie wprowadziły innowacyjne oferty dla swoich usług. Małe grupy podróżują taniej, seniorzy od 60 roku życia zyskują dodatkową zniżkę, a to tylko niektóre z propozycji.

DSC 5512

Chcąc przybliżyć możliwości tańszego podróżowania z Kolejami Śląskimi, poniżej prezentujemy krótki przegląd najatrakcyjniejszych ofert dostępnych aktualnie u wojewódzkiego przewoźnika:

- Silesia 24 bilet imienny, który pozwoli na podróżowanie po całym województwie śląskim zarówno pociągami Kolei Śląskich, jak i komunikacją ZTM bez ograniczeń przez 24 godziny za jedyne 38 złotych.

- Silesia Duo jest swoistym rozszerzeniem biletu Silesia 24. Daje możliwość zakupu biletu w niezwykle niskiej cenie – 1 zł, jak z tego skorzystać? W dni wolne od pracy (sobota, niedziela i święta) osoba, która nabyła bilet Silesia 24 może nabyć bilet Silesia Duo dla jednej osoby, z którą wspólnie zrealizuje przejazd za dopłatą 1 zł.

- Superbilet 24 Strefa M to 24-godzinny, imienny bilet uprawniający do korzystania z pociągów Kolei Śląskich na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz na wszystkich liniach autobusowych, tramwajowych oraz trolejbusowych komunikacji zbiorowej organizowanej przez ZTM Katowice w cenie 15 złotych za bilet normalny oraz 7,50 zł za bilet ulgowy. Ulgi ustawowe nie mają zastosowania.

- Superbilet miesięczny pozwala na nieograniczoną liczbę przejazdów Kolejami Śląskimi na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz korzystanie ze wszystkich połączeń komunikacji miejskiej uruchamianej przez Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM). Bilet jest dostępny w wersji normalnej oraz z ulgami ustawowymi. Do wybrania jest kilka stref, które może obejmować bilet, dostępna jest również wersja obejmująca wszystkie połączenia w obrębie Metropolii.

  1. Strefa K (Katowice) – uprawniających do przejazdów wyłącznie na obszarze miasta (gminy) Katowice (od/do stacji/przystanków kolejowych zawierających w nazwie Katowice, w cenie 119 zł,
  2. Strefa A – uprawniających do przejazdów na odcinku ograniczonym stacjami Knurów/Gliwice – Strefa K (Katowice), w cenie 179 zł,
  3. Strefa B – uprawniających do przejazdów na odcinku ograniczonym stacjami Tarnowskie Góry – Strefa K (Katowice), w cenie 179 zł,
  4. Strefa C – uprawniających do przejazdów na odcinku ograniczonym stacjami Dąbrowa Górnicza Sikorka – Strefa K (Katowice), w cenie 179 zł,
  5. Strefa D – uprawniających do przejazdów na odcinku ograniczonym stacjami Nowy Bieruń – Strefa K (Katowice), w cenie 179 zł,
  6. Strefa E – uprawniających do przejazdów na odcinku ograniczonym stacjami Tychy Lodowisko/Łaziska Górne Brada/Kobiór/ Łaziska Średnie – Strefa K (Katowice), w cenie 179 zł.
  7. Strefa M (cała GZM) – uprawniających do przejazdów na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) ograniczonej stacjami: Gliwice, Knurów, Tarnowskie Góry, Dąbrowa Górnicza Sikorka, Nowy Bieruń, Kobiór, Łaziska Górne Brada, Łaziska Średnie, Tychy Lodowisko, w cenie 229 zł.

- Poza Szczytem to możliwość podróżowania ze zniżką do 15% w jedną lub 20% w obie strony poza godzinami szczytu przewozowego, w dni robocze od 9:00 do 14:00 i od 18:00 do 5:00 oraz w soboty, niedziele i święta. Czasem wystarczy odrobine zmodyfikować swoje plany, aby móc sporo zaoszczędzić.

- Mała grupa poza szczytem to oferta skierowana dla grup od dwóch do pięciu osób, nie posiadających uprawnień do ulg, odbywających podróż razem. Osoby te mogą nabyć bilet ze zniżką 25%.

- Senior 60+ to oferta przeznaczona dla osób, które ukończyły 60 lat i nie posiadają dodatkowych uprawnień do ulgi. Podróżni mogą nabyć bilety jednorazowe i miesięczne z ulgą 20%, a dodatkowo poza godzinami szczytu przewozowego – z ulgą 30%.

- Rodzina - 30% ulgi dla osób podróżujących wspólnie z dziećmi do 16. roku życia. Z oferty może skorzystać od 2 do 9 osób, w tym maksymalnie cztery osoby dorosłe i minimum jedno dziecko. Dzieci mogą skorzystać z indywidualnych uprawnień do ulgi ustawowej.

- Z powrotem taniej - podróżny nieposiadający uprawnienia do ulgi, zamierzający skorzystać z przejazdu w obie strony tą samą drogą może zakupić bilet z ulgą 5% na przejazd tam i z powrotem.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi innowacyjnych ofert śląskiego przewoźnika na stronie www.kolejeslaskie.pl.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

Kolej na Zniżki, czyli kulturalna promocja KŚ

Kolej na Zniżki, czyli kulturalna promocja KŚ

Zdjęcie Główne

Zrób zdjęcie Dwóch Wież i zgłoś się do konkursu!

Zdjęcie Główne

Red Box - bezpieczna przechowalnia wszystkich Twoich rzeczy

Koleje Śląskie

Koleje Śląskie - weź udziału w badaniu satysfakcji pasażera!