Kolejna edycja plebiscytu "Nieprzeciętni". W finałowej dziesiątce znalazła się katowiczanka

Czwórka Polskie Radio po raz kolejny zorganizowała plebiscyt "Nieprzeciętni". Odkrywa on ludzi o nieprzeciętnych zainteresowaniach, tworzących unikatowe projekty. W tegorocznym finale edycji znalazła się Jagoda Hofman, 24-letnia katowiczanka.

Instagram
Plebiscyt Nieprzeciętni katowiczanka

"Nieprzeciętni" to plebiscyt radiowej Czwórki, który promuje młodych, ambitnych i nieszablonowych ludzi, którzy swoimi działaniami i podejściem wyróżniają się na tle innych. Po raz pierwszy został przeprowadzony w Polskim Radiu BIS w 2005 roku.

W tegorocznej edycji wpłynęło 200 zgłoszeń, z czego aż dwóch Ślązaków zakwalifikowało się do finałowej dziesiątki wybranej przez kapitułę plebiscytu. Wśród nich jest 24-letnia katowiczanka - Jagoda Hofman. - Znalezienie się w gronie tak niesamowitych osób i otrzymanie decyzją jury tytułu Finalistki jest dla mnie już samo w sobie przeogromnym wyróżnieniem! Cieszę się, że mam okazję doświadczyć tej niesamowitej przygody - tłumaczy finalistka.

O wyborze laureata zadecydują słuchacze – głosowanie na stronie czworka.online potrwa do 12. czerwca. Nazwisko zwycięzcy zostanie ujawnione 23 czerwca podczas gali finałowej. - Będzie mi bardzo, bardzo miło, jeśli zdecydujecie się oddać na mnie swój głos. Sam proces jest banalnie prosty. Nie trzeba podawać nawet adresu e-mail - dodaje Jagoda Hofman.

Kim jest finalistka plebiscytu "Nieprzeciętni"?

Jagoda Hofman jest studentką V roku medycyny, początkującą naukowczynią oraz przyszła psychiatrką. Na co dzień studiuje w Katowicach, ale swoją wiedzę i umiejętności doskonali również w Niemczech, Austrii, Danii i Holandii. Jest autorką publikacji naukowych, uczestniczką i organizatorką międzynarodowych konferencji medycznych. Obecnie wraz z naukowcami z Cambridge i Londynu pracuje nad algorytmem umożliwiającym wczesne wykrywanie, a tym samym zapobieganie pogarszaniu się funkcji kognitywnych.

Angażuje się w działania wspierające kobiety w nauce, a jako mentorka pomaga młodszym koleżankom w zdobywaniu naukowych szczytów. Autorka konta na Instagramie @berry_in_mind, gdzie opowiada o możliwościach rozwoju, naukowego bloga i podcastu „Rocky Road to PhD” oraz planerów zdrowia psychicznego, które obecnie projektuje. Lubi budżetowe podróże i leniwe poranki z książką, a w przyszłości chciałaby szerzyć na szeroką skalę świadomość związaną z zaburzeniami psychicznymi i pisać książki dla
dzieci.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon