Kolejny cios dla hokeja na lodzie. MŚ w Spodku zostały odwołane!

Hockey puck 608582 1920

Mistrzostwa świata Dywizji IB były zaplanowane na przełom kwietnia i maja, ale w obliczu pandemii koronawirusa wszyscy liczyli się z odwołaniem imprezy. Decyzja zapadła we wtorek i światowe władze odwołały turniej, który miał się odbyć w katowickim Spodku.

To miał być ważny rok dla polskiego hokeja na lodzie. PZHL pozyskał prawa do organizacji mistrzostw świata kobiet Dywizji IB oraz turnieju tej samej rangi mężczyzn. Obie imprezy miały się odbyć w Katowicach. Niestety, nikt nie był w stanie przewidzieć, że świat będzie musiał zmierzyć się z pandemią koronawirusa.

Już wcześniej zapadła decyzja, że turniej kobiet z udziałem Polski, Włoch, Chin, Korei Południowej, Kazachstanu i Słowenii się nie odbędzie. Jednocześnie zdecydowano, że zawody nie zostaną rozegrane w tym roku.

Od tamtej pory władze PZHL z niepokojem czekały na decyzję w sprawie mistrzostw mężczyzn. Pocieszano się, że turniej w katowickim Spodku odbędzie się dopiero w dniach 27 kwietnia - 3 maja i liczono, że do tej pory sytuacja się uspokoi.

Światowa federacja hokeja (IIHF) jednak nie zamierzała czekać na rozwój wydarzeń. We wtorek 17 marca zorganizowano wideokonferencję, na której przekazano, że MŚ Dywizji IA i IB zostają odwołane. W tym drugim turnieju Polacy mieli rywalizować z Estonią, Ukrainą, Japonią, Serbią oraz Litwą.

Na razie nie wiadomo, czy turnieje odbędą się w innym terminie tego roku. Bardziej prawdopodobne jest, że mistrzostwa świata zostaną przeniesione na 2021 rok.

- Taka decyzja nie została podjęta, na kolejnym posiedzenie zarządu zostaną omówione scenariusze wszystkich odwołanych turniejów - mówi Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL i członek zarządu IIHF (za polskihokej.eu).

Nikt nie powinien być zdziwiony decyzją światowych władz hokeja. PZHL już wcześniej podjął decyzję o przedwczesnym zakończeniu wszystkich rozgrywek. Pandemia koronawirusa sparaliżowała większość dyscyplin sportowych. Największe ligi piłkarskie w Europie są zawieszone, a we wtorek UEFA postanowiła przenieść Euro na 2021 rok. Teraz ważą się losy igrzysk olimpijskich w Tokio, które zaplanowane są na przełom sierpnia i września.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: